Apvalaus valgomojo stalo kaina: nuo ko ji priklauso?


Apvalus valgomasis stalas – verta pastebėti, kad šio baldo kategorija yra pakankamai aiškiai apibrėžta, tad ir kainos, atrodytų, neturėtų labai skirtis. Vis dėlto, jei pažiūrėtume atidžiau, tikrai netruktume nustebti, apvalių valgomųjų stalų kainos yra pakankamai skirtingos. Taigi, natūraliai kyla klausimas: nuo kokių veiksnių iš tiesų priklauso apvalių valgomųjų stalų kaina? Veiksnių yra ne vienas, tad kviečiame su jais susipažinti.

Dydis

Savaime suprantama, stalo dydis taip pat yra vienas veiksnių, lemiančių kainą. Nereikia pamiršti, kad kuo didesnis stalas, tuo daugiau žaliavų reikia sunaudoti,  be to, dažnu atveju ir laiko, pastangų taip pat reikia daugiau. Taigi, nesunku pastebėti, kad būtent stalo dydis yra vienas veiksnių, lemiančių jo kainą.

Žaliava, iš kurios buvo pagamintas stalas

Dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad ne ką mažiau svarbus yra ir dar vienas rodiklis. Tai – žaliava, iš kurios pagamintas stalas. Štai, pavyzdžiui, stiklas dažnu atveju kainuoja pigiau nei  mediena, o pastaroji  yra įvairių rūšių, tad jų kainos – taip skiriasi, pavyzdžiui, ąžuolas dažniausiai yra brangesnis nei pušis. Dar daugiau, kokiu nors būdu apdorota mediena, pavyzdžiui, dažyta arba lakuota, taip pat dažniausiai yra brangesnė. Taigi, kaip matyti, žaliavos variantų yra labai daug ir kiekvienas jų vienaip ar kitaip įtakoja kainą.

Dizaino sprendimai

Ne ką mažiau svarbūs yra ir dekoro sprendimai. Ne paslaptis, kad šiandien valgomojo stalas yra reikalingas ne tik tam, kad galėtume kokybiškai prie jo valgyti – nereikia pamiršti, kad šis baldas tikrai puošia ir namų erdvę. Na, o, kartais apskritai tampa išskirtiniu  namų akcentu. Vis dėlto, tam, kad valgomasis apvalus stalas iš tiesų atrodytų labai patraukliai ir išskirtinai, būtini ir įmantrūs dizaino sprendimai. Tik nereikia pamiršti, kad kuo įmantresni bus dizaino sprendimai, tuo didesnė bus ir gaminio kaina.

Dekoro sprendimai

Dekoro sprendimai – taip pat ne išimtis. Tinkamai parinkti dekoro sprendimai valgomojo stalą gali paversti ne tik gražiai atrodančiu baldu, bet ir tikru meno kūriniu. Vis dėlto, nesunku pastebėti ir tai, kad valgomasis stalas, kurį gaminant buvo panaudota daug ir įmantrių dekoro sprendimų, dažniausiai kainuoja kur kas brangiau, nei minimalistinis gaminys.

Taigi, apibendrinant belieka tik pridurti, kad nors tokie žodžiai, kaip ir apvalus, ir valgomas pakankamai tiksliai apibūdina gaminį ir tai turėtų aiškiai apibrėžti kainą, verta akcentuoti, kad vien tik to tikrai nepakanka. Iš tiesų apvalaus valgomojo stalo kaina priklausys ir nuo kitų veiksnių, pavyzdžiui:

  • dydžio (didesnis stalas kainuos brangiau);
  • žaliavų (vienos žaliavos yra brangesnės už kitas, pavyzdžiui, stiklas už medieną; ąžuolas už pušies medieną:
  • dizaino sprendimų (kuo įmantresnis dizainas, tuo brangiau kainuos)
  • dekoro sprendimų (kuo daugiau dekoro sprendimų bei elementų pasirenkama, tuo brangiau kainuoja stalas).

 

Comments are disabled.