CAMO nematoma terasų grindų tvirtinimo sistema

Grindų danga gali būti montuojama paslepiant tvirtinimo detales – švariam, lygiam ir basoms kojoms maloniam paviršiui sukurti. Paslėpti tvirtinimo detales galima montuojant bet kokios rūšies – kompozicines, kedro, kietmedžio ar kt. – lentas. Dauguma grindų yra gaminamos iš specialių lentų su grioveliais kraštuose, kad būtų galima paslėpti tvirtinimo detales. Galima apskaičiuoti grindlenčių kraštus, kad būtų padarytas tinkamų išmatavimų griovelis tvirtinimo detalėms. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad iš anksto padaryti grioveliai lentose neturi numatyto standartinio dydžio. Dėl šios priežasties prieš užsakant lentas reikėtų atidžiai patikrinti, ar nematomi tvirtinimo elementai yra suderinami su pasirinktomis grindlentėmis.

Pateikiame populiariausių nematomų tvirtinimo detalių sistemų aprašymus:

CAMO paslėptų tvirtinimo detalių sistema

Šiuo atveju naudojamas įrankis „CAMO Marksman“, kad grindų dangos šoniniuose kraštuose būtų įsriegti medsraigčiai, padedantys sukurti lygų grindų paviršių (be jokių matomų tvirtinimo elementų). Ši CAMO sistema gali būti naudojama visų tipų kompozicinėms, PVC arba medžio masyvo grindims ir jai suteikiama garantija visam naudojimo laikui. Galima įsigyti nerūdijančio plieno arba specialius „Protech“ varžtus, kurių matmenys yra 60 mm – nuo 20mm iki 60mm išmatavimų grindlentėms. CAMO įrankio kojytės atstumui formuoti ir sukimo antgalius galite įsigyti TORX.lt elektroninėje parduotuvėje.

„Eb-Ty“

Šis ovalios formos nematomas tvirtinimo elementas yra pagamintas iš polipropileno plastiko ir suprojektuotas taip, kad tilptų į lentų kraštuose esančius griovelius, siekiant sukurti lygių grindų paviršių. „Eb-Ty“ galima įsigyti šiais profiliais:

  • Originalus: paruošti 0,24 cm arba 0,64 cm išmatavimų grioveliai raudonmedžio, kedro ir kitose lygiose lentose.

Mini: mažesnis profilis, skirtas plonesnėms grindų lentoms. Šių detalių serija iki 0,4 cm susiaurina grindlenčių griovelius. Tai idealu, kai dirbama su kompozicinėmis ar specialiai apdorotomis grindlentėmis. Tokios viršutinių varžtų serijos skirtos tam tikrų modelių kompozicinėms lentoms, kurių išmatavimas yra 0,32 cm arba 0,48 cm. „Swan Secure # 7“ – 5,71 cm nerūdijančio plieno varžtai – idealiai tinka montuoti su „Eb-Ty“ sistema. „ Eb-Ty“ gaminama JAV.

„ConceaLoc“

Gaminami nematomi grindų spaustukai, derantys su XLM, „Earthwood Evolutions“ ir „Twin Finish“ lentomis su grioveliais. Nerūdijančio plieno spaustukas yra rudas ir tinka lentų tarpams nuo 0,32 cm iki 0,48 cm. Spaustukai dera su nerūdijančio plieno varžtais. „ConceaLoc“ spaustukus galima suderinti su specialiais antgaliais. Šiam gaminiui suteikiama 25 metų garantija.

„Cortex“ nematomų tvirtinimo detalių sistema

Nuo daugumos kitų nematomų (paslėptų) tvirtinimo detalių sistemų skiriasi tuo, kad joje nėra tarp grindų lentų sumontuotų spaustukų. „Cortex“ naudoja specialią „Torxttap“ sistemą varžtams po lentų paviršiumi įgręžti ir dideliam grioveliui palikti, kurį galima užpildyti specialiomis spalvomis suderintais kištukais, kad būtų sukurtas lygus grindų paviršius. „Cortex“ gaminiai yra suderinami su PVC, kompozicinėmis ir kitos rūšies grindimis. Galima įsigyti reikiamus spalvotus kištukus visiems „Azek“, „Evergrain“, „Trex Accents“, „Select“, „Transcend“, „Enhance“, „Clubhouse“, „Fiberon“, „Gossen“, „Kleer“, „Timbertech Earthwood Evolutions“, „Twin Finish“, XLM, „Wolf“ ir „Paralam“ grindų modeliams. Vienu „Cortex“ grąžtu galima įsriegti apie 350 tvirtinimo detalių.

„Trex Hideaway“ nematomų tvirtinimo detalių sistema

0,64 cm tarpus jungiantis spaustukas su 4,13 cm varžtais tinkamas sriegti tarp „Trex“ sumontuotų grindlenčių griovelių. 1 dėžutės užteks 5 kvadratinių metrų plotui, o 1 kibirėlio – 45 kvadratinių metrų plotui. Tai yra pradinis spaustukas, kurį galima naudoti palei namo sieną ir priekinėje lentos briaunoje. Galima įsigyti specialų įrankį grioveliams lentų šoniniam krašte pjaustyti. Šis juodos spalvos universalus spaustukas pagamintas iš stiklo, užpildyto nailonu. Spaustukas sukurtas darbui su „Trex Steel Frame“ sistema.

„Mantis Deck Clip“ sistema

Pagaminta „Suredrive USA“ ir yra tinkama „Treated“, „Cedar“, „Redwood“, „Hardwoods“ ir „Composite“ grindlentėms. „Mantis“ spaustukas pakelia grindų dangą nuo sijų, kad po grindų paviršiumi galėtų laisvai cirkuliuoti oras. „Mantis“ spaustukai yra juodos spalvos ir pagaminti iš milteliniu būdu dengto aliuminio arba nerūdijančio plieno. Spaustukus galima tvirtinti specialiais varžtais. „Mantis“ grindų spaustukus galima įsigyti 3 griovelių aukščio ir jiems suteikiama 30 metų garantija, naudojant juos su pavienėmis lentomis. Ši sistema taip pat turi užbaigimo spaustukus išoriniams lentų kraštams.

„Ipe Clip“

Šią sistemą gamina „DeckWise“. Standartinę tvirtinimo sistemą sudaro apvalus spaustukas, tinkantis kietmedžio arba kompozicinių grindlenčių tarpams uždengti, kad būtų sukurtas 0,24 cm tarpas. Šis spaustukas pagamintas iš UV spinduliams atsparios stiklo pluoštu sustiprintos medžiagos ir tinka „Ipe Brown“, „Patina Gray“ bei „Shadowline Black“ grindlentėms. Spaustukas „Extreme“ turi kvadratinį profilį, kuris montuojamas iš viršaus į apačią. „ExtremeKD“ yra skirtas naudoti su „Kiln Dried“ grindų danga. Tvirtinimo elementas „Extreme4“ leidžia išplėsti ar sutraukti tarp kompozicinių ir kietmedžio lentų esančius tarpus. Spaustukai yra 175 įrankių komplektuose, kuriuose yra grąžtas ir 100 spaustukų rinkinys.

Essve HDS

Grotinių sistemų sraigtai HDS nesimatančiam montavimui prie medinio profilio. Nerūdijančio plieno A4

Naudojimo sritis

ESSVE HDS grotinių sistemų sraigtai A4 yra skirti nesimatančiam įprastų slėgiu impregnuotų medienos rūšių montavimui, pvz., sibiriniam maumedžiui ir pan. Sraigtas specialiai pritaikytu antgaliu ir montavimo įrankiu sukamas lentos šone.

Aprašymas

Iš nerūdijančio ir rūgštims atsparaus plieno A4. Strėlės formos viršūnė minimizuoja įtrūkimų pavojų ir mažina įsukimo momentą. Po galvute yra sriegis, sukuriantis didelį spaudimą tarp montuojamos lentos ir nešančio profilio. Cilindrinė galvutė palieka beveik nepastebimą įsukimo skylę. Sraigtas yra su TX antgalio fiksatoriumi ir atitinka CE reikalavimus pagal EN14592.

Montavimas

Grotinių sistemų sraigtai 4,8 x 50 mm yra skirti tokio storio ruošiniams:
19 – 25 mm ir maks. 95 mm pločio.
Naudokite montavimo įrankį 85 – 110 mm pločio lentai.

Grotinių sistemų sraigtai 4,8 x 60 mm yra skirti tokio storio ruošiniams:
25 – 34 mm ir maks. 145 mm pločio.
Naudokite montavimo įrankį 110 – 150 mm pločio lentai.
Rekomenduojamas apsukų skaičius:
maždaug 400-1200 aps./min.

ESSBOX

Art. Nr. Dydis
dk x L, mm
D,
mm
B1,
mm
B2,
mm
Antgalio Nr. ESSBOX
dydis
Kiekis pakuotėje Pakuočių kiekis dėžėje Trumpinys
701550 4,8 x 50 5,0 30,0 10,0 TX15 203 250 8 TV4,8X50
701560 4,8 x 60 5,0 30,0 10,0 TX15 203 250 8 TV4,8X60

Specifikacija

Medžiaga Nerūdijantis plienas A4 SAE316
Paviršiaus apdorojimas Vaškas
Korozijos klasė C5
Lūžimo riba, fuk Min. 500 Mpa
Tąsumo riba, fyk Min. 250-300 Mpa

Essve Corrseal Classic

Naudojimo sritis

ESSVE terasų sraigtai Classic naudojami terasų, tvorų, grotinių sistemų ir pan. montavimui lauke prie medinio profilio.

Atšiaurioms sąlygoms, pvz., jūrinei aplinkai ar vietoms prie baseinų visada rekomenduojami nerūdijantys grotinių sistemų sraigtai.

Dėmesio! Dirbant su į tikmedį panašia mediena, pvz., braziliniu tikmedžiu, glotniaja šorėja, sibiriniu maumedžiu ir pan., rekomenduojama visada naudoti nerūdijančius grotinių sistemų sraigtus ir atlikti paruošiamąjį gręžimą.

Dėl galimos cheminės reakcijos su Corrseal danga, termiškai ir/ar chemiškai apdorotai(impregnuotai) medienai tvirtinti rekomenduojam naudoti nerūdijančio plieno sraigtus bei Vadovautis medienos tiekėjų rekomendacijomis.

Pagaminti iš grūdinto plieno, su CorrSeal paviršiaus apdorojimu. Su vienu pluoštiniu rėžtuku viršūnėje. Tai užtikrina labai žemą įsukimo momentą ir mažina įtrūkimų pavojų. Galvutė su 4 pjaunančiais rantais, kurie giliau įleidžia sraigtą ir palieka lygų paviršių be įtrūkimų. Su TX fiksatoriumi/antgaliu, TX20.

Rekomenduojamas apsukų skaičius: 400 – 1200 aps./min.