Kaip Išmokti “Hakinti”?

“Hakinimas” – įsilaužimas į kompiuterines sistemas ir internetines svetaines, kuris gali būti tiek legalus, tiek nelegalus. Dažniausiai “hakinimas” apibūdinamas kaip neigiamas veiksmas, kurio metu gali būti sutrikdyta kompiuterinių sistemų ir interneto svetainių veikla. “Hakinimas” skaitmeniniame pasaulyje yra itin populiarus, nes naudojant jį legaliai galima nemažai uždirbti. Iš esmės, net ir tie, kurie moka programuoti, nebūtinai moka hakinti.

Kas yra “hakinimas”?

Nelegalus “hakinimas” kelia didžiulį susirūpinimą kibernetinio saugumo srityje, nes naudojantis kompiuterių sistemų pažeidžiamumu galima išjungti jos veiklą. Taip pat galima pateikti neskelbtiną informaciją netinkamiems žmonėms ar kitaip pakenkti. Šios kompiuterinių sistemų saugumo spragos yra didelis ir pelningas verslas, todėl kibernetinį saugumą užtikrinantys žmonės sulaukia didelio poreikio šiame technologijų amžiuje. Kompiuteriniai tinklai turi pažeidžiamumą, todėl siekiant užtikrinti, kad neskelbtina informacija nebūtų pasiekiama, yra naudojamos saugumo priemonės. Pavyzdžiui, programos, apmokyti asmenys – “hakeriai” ir įvairūs metodai, kurie padeda pašalinti visas esančias saugumo spragas. Kadangi elektroninių nusikaltimų daugėja, šiuo atveju yra samdomi legalūs “hakeriai”, kurie bando įsilaužti į sistemas, taip parodydami jų spragas, kurias reikia panaikinti. Jie atskleidžia galimus sistemos pažeidžiamumus, analizuoja žmonių judėjimą sistemoje ir greitai nustato iškrypimus, kad po to būtų galima juos pašalinti.

Patarimai, kaip išmokti “hakinti”:

Įsilaužimas į sistemą yra rimta problema, bet galima padaryti daug dalykų, kurie gali padėti apsaugoti operacines sistemas įvairiais būdais išvengiant spragų. Vienas tokių būdų – tai “hakerių”, įsilaužėlių į sistemas, tinkamas paruošimas. Norint išmokti “hakinti” pirmiausia turite mokėti programuoti, tačiau ne visi tie, kurie moka programuoti, moka “hakinti”. Programuotojai yra labiau įspausti į rėmus, nes naudoja įvairius kodus, o “hakeriams” dažniausiai reikia improvizuoti, kad tuos kodus apeiti. Tačiau norint išmokti “hakinti” jums vis tiek pirmiausia reikia išmokti programavimo pagrindų ir kalbų. Pateikiame keletą bendrų paratimų, kurie padės lengviau išmokti “hakinti”:

Išmokite programavimo kalbas:

Programavimui skirtų kalbų yra daug, tačiau turite žinoti, kad ne visos jos gali būti naudingos “hakinant”. Geriausia “hakinimui” pasirinkti tokias programavimo kalbas, kurios leidžia tai daryti paprasčiau ir lengviau. Tai yra, pavyzdžiui, jeigu ketinate “hakinti” internetines svetaines, tada turėtumėte rinktis programavimo kalbą, kuri yra skirta internetinių svetainių kūrimui. Šiuo atveju puikiai tinka PHP programavimo kalba. Renkantis programavimo kalbą svarbiausia nesuklysti, nes yra tokių programavimo kalbų, kaip pvz., javascript, kurios tapti “hakeriu” tikrai nepadės. Pirmiausia išstudijuokite programavimo kalbas ir nuspręskite, kuria jums bus patogiausiai ir lengviausiai “hakinti”.

Išmokite programuoti:

Išmokti programuoti galima keliais būdais, pvz., skaitant knygas, nes teorinės žinios visada praverčia. Taip pat reikia daug praktikos, t.y. galite praktikuotis programuoti kurdami svetaines, programas ir kita. Tiek teorinių žinių, tiek praktinių įgūdžių galite išmokti pasirinkę bendrąsias programavimo studijų programas aukštosiose mokslo įstaigose arba lankydami kursus. Šiais laikais yra daug internetinių programavimo kursų, kur už nedidelę kainą galite išmokti programuoti. Laikui bėgant pamatysite, kad programuojant sukurtus kodus galima pritaikyti “hakinimui”. Nesitikėkite, kad išmoksite “hakinti” vien tik išklausę teorinį kursą, nes reikia daug praktikos.

Tobulinkite savo žinias:

Tobulinti turimas žinias reikia dirbant visose srityse, todėl programavimas nėra išimtis. Daugelis pasaulio universitetų siūlo studijų programas, kurios padeda tinkamai paruošti “hakerius”. Pavyzdžiui, Tel Avivo universiteto „Unlocking Information Security” programa padeda išmokti informacinio saugumo pagrindinę terminiją, pažeidžiamumą ir siūlo nuodugniai pažvelgti į tikrą atvejo tyrimą. Taip pat gausite su kibernetiniu saugumu susijusias teorines bei praktines žinias. Kitas pavyzdys, tai Vašingtono universitetas, kuris siūlo „Įvadas į kibernetinį saugumą“ kursus, kuriuose išmoksite kibernetinio saugumo pagrindų. Šiuose kursuose pateikiama įprastų kibernetinių atakų tipų apžvalga, taip pat kovos su jomis būdai. Taip pat išmoksite grėsmių aptikimo, tyrimo įrankių, rizikos valdymo ir tinklo saugumo pagrindų, bei apžvelgsite įprastus įsilaužimo įrankius, kuriuos naudoja kibernetiniai nusikaltėliai, norėdami išnaudoti sistemų pažeidžiamumą.

Norint išmokti “hakinti”, mokymosi esmė yra supratimas to, ką darote, ir patirtis, todėl turite tobulinti savo įgūdžius nuolat. Tik suprasdami tai, kas yra susiję su “hakinimu”, galėsite dirbti šioje srityje. Visada atsiras bandančių išnaudoti sistemos spragas, o jūs savo žiniomis ir įgūdžiais galite tam užkirsti kelią.