Kodėl Vištos Lesa Kiaušinius?

Vištos yra vienas iš tų gyvūnų, kuris gali kanibalizuoti, nes jos lesa viską, netgi savo pačių kiaušinius. Jei turite vištų dedeklių ir rinkdami kiaušinius pastebite, kad kasdien kiaušinių vis mažiau, greičiausiai to priežastis yra ta, kad šie paukščiai tiesiog juos sulesa. Netgi, maži viščiukai gali jau pradėti lesti kiaušinius, jei iš lizdo nepašalinsite kiaušinių lukštų. Jei būryje turite bent vieną vištą, kuri lesa kiaušinius, tada ši problema gali išplisti, ypač jei jos neišspręsite laiku. Tačiau pirmiausia išsiaiškinkime priežastis, kodėl jos taip daro, kad galėtume to išvengti.

Vištoms yra per mažai vietos:

Jei norite laikyti vištas, turite būti tikras, kad turite tam pakankamai vietos. Laikyti vištas reikia laisvai arba jei tiek vietos neturite, tada privaloma vadovautis bendrosiomis taisyklėmis, t.y. vienas kvadratinis metras vienai vištai. Jei nesilaikysite šios taisyklės, tada paukščiams bus per mažai vietos, o to pasekoje gali atsirasti ligų ir infekcijų židinių, nešvarumų ir elgesio problemų, įskaitant ir savo pačių kiaušinių lesimą.

Yra ribotas lizdų skaičius:

Jei turite mažai vietos laikyti vištoms, greičiausiai turėsite ribotą lizdų skaičių. Turite žinoti, kad vištoms reikia šiek tiek privatumo dedant kiaušinius, todėl geriausia padaryti daugiau lizdų. Būtina pasirūpinti, kad pulke vištų vienas lizdas tektų ne daugiau kaip keturioms vištoms, t.y. pavyzdžiui, jei turite šešiolika vištų, tada blogiausiu atveju reikia padaryti keturis lizdus, o geriausiu – penkis ar šešis. Lizdus galima padaryti naudojant paprastas medines dėžes ir į jas įdedant šiaudų ar šieno. Taip pat galima naudoti medžio pjuvenas.

Vištos patiria nerimą ir stresą:

Sutrikusi ir nerimą patirianti višta yra linkusi savo snapu skinti, pešti ir lesti viską, ką tik gali, įskaitant savo ar kitų vištų plunksnas ir kiaušinius. Tokiu atveju, turite užtikrinti, kad vištos nepatirtų streso, pvz., jei turite šunį, tada nelaikykite jo arti vištų aptvaro, kitu atveju savo lojimu jis gali gasdinti vištas. Arba užtikrinkite, kad vištų nepasiektų joks plėšrus paukštis.

Atsitiktinis kiaušinio sudūžimas:

Jei yra netinkamai įrengtas lizdas vištoms, gali pasitaikyti, kad kiaušinis įskils. Tokiu atveju višta gali pradėti jį lesti atsitiktinai, o pajutusi kiaušinių skonį norės jo dar. Taigi, toks atsitiktinis kiaušinio lesimas pamažu gali tapti vištos įpročiu. Tokiu atveju turite užtikrinti, kad lizdai kiaušiniams dėti būtų įrengti tinkamai ir kad nebūtų jokių tarpų, per kuriuos kiaušiniai iškristų iš lizdo ir suduštų.

Nesubalansuota vištų mityba:

Vištai dedeklei kasdien reikia nuo 4 iki 5 gramų kalcio. Kai jų lesalo racione trūksta kalcio, tada vištos yra linkusios lesti kiaušinius. Kiaušinių lukštuose yra apie 40% kalcio, o vištai jo labai reikia. Šiuo atveju, jums reikia pasirūpinti visaverčiu vištų lesalu, kurio sudėtyje būtų kalcio.

Vištų dehidratacija ir alkis:

Jei nusprendėte laikyti vištas, turite užtikrinti, kad jos visada turėtų geriamojo vandens ir lesalo. Kitu atveju, trūkstant šviežio geriamojo vandens ir kasdienio pašaro, kiaušinių gamyba sumažėja. Taip pat dėl ​​šios priežasties vištos ima peštis ir lesti kiaušinius. Be to, mažai baltymų turintis lesalas skatina vištas lesti kiaušinius vien todėl, kad višta bando gauti jai reikalingų maistinių medžiagų. Taigi, norėdami išvengti kiaušinių lesimo problemos, turite būtinai pasirūpinti, kad vištos gautų pakankamai maistinių medžiagų ir, žinoma, vandens.

Smalsumas ar nuobodulys:

Vištos, dėl savo aukšto lygio jutimo gebėjimų, yra laikomos gana protingais paukščiais. Taigi, višta kartais lesa savo kiaušinius ne iš kvailumo, o iš smalsumo arba iš nuobodulio. To tikimybė bus dar didesnė, jei aplinkui visur mėtysis kiaušinių lukštai, kurie, be jokios abejonės, sudomins vištą. Pajutusi kiaušinių skonį, višta toliau les kiaušinius iš įpročio.

Netinkamas apšvietimas:

Vištos mieliau deda kiaušinius tamsiose vietose ir kampuose. Per ilgai trunkanti, pvz., ilgiau nei 16 valandų, ir per ryški šviesa gali sukelti vištai stresą, todėl višta ima lesti kiaušinius. Višta kiaušinio neles, jei jo nematys, tačiau tai nereiškia, kad turėtumėte leisti vištoms nuolat būti tamsoje. Turite užtikrinti, kad šviesa tiesiog per ilgai nedegtų, todėl apšvietimą laikykite įjungtą bent 14 – 15 valandų per dieną.