Šarvuotų lauko durų privalumai

Šarvuotos durys kilusios iš Italijos ir šiuo metu yra plačiai naudojamos Europoje, Viduriniuose Rytuose, Afrikoje ir visame pasaulyje. Pastaraisiais metais Kinijoje šarvuotų durų gamyba itin išaugo – jos prastos kokybės, nepasižymi dideliu patikimumu ir patvarumu, bet užtat gana nebrangios, todėl itin palankiai vertinamos visame pasaulyje, ypač skurdesniuose regionuose. Pagrindinis standartinių šarvuotų lauko durų bruožas – tvirta varčios konstrukcija, kurią sudaro patvarus suvirintas plienas. Durų išorė – tiek priekyje, tiek gale – padengta gražia ir lengvai pakeičiama medine plokšte, kuri vertinama dėl daugybės privalumų:

  1. Kartu su jaukia medinių durų imitacija ir tvirto plieno konstrukcijomis, naudojamomis durų gamyboje, durys įrengiamos su aukštos kokybės užraktu, paverčiančiu duris ne tik gražiomis, bet ir apsaugančiomis jūsų turtą.
  2. Medinę durų plokštę lengva pakeisti. Bet kuriuo metu duris nesunku pritaikyti prie pageidaujamo eksterjero arba prireikus – jas atnaujinti.
  3. Dėl tvirto plieno pagrindo, durų eksploatacija gana ilgaamžiška – jų nedeformuoja kintančios oro sąlygos ar ilgalaikis naudojimas.
  4. Be apsaugos nuo vagystės funkcijos, šarvuotos durys taip pat atlieka puikias priešgaisrines, garso izoliacijos, šilumos išsaugojimo ir netgi neperšaunamas funkcijas.
  5. Lengvas montavimas. Durų rėmas ir varčios gali būti montuojamos žingsnis po žingsnio, atsižvelgiant į bendrą namo statybų eigą. Tai naudinga tais atvejais, kai vyksta viso namo remontas (statybų metu).
  6. Normaliomis naudojimo sąlygomis durų eksploatavimo laikas yra daugiau nei 20 metų.

Šarvuotų durų privalumai:

  1. Energijos taupymas. Plieninės durys su medžio imitacija, palyginti su natūralaus medžio masyvo durimis, padeda išsaugoti (sutaupyti) daugiau nei 60 proc. medienos. Tai ne tik energijos taupymas, bet dar svarbiau – aplinkos saugojimas.
  2. Praktiškumas. Plieninių durų su medžio imitacija išorės danga yra itin stipri, nesi deformuoja ir pasižymi ilgaamžiškumu. Priešingai nei natūralaus medžio masyvo durys.
  3. Plienines duris su medžio imitacija lengva montuoti, jos būna iškart paruoštos naudoti, jų gamyba užtrunka 10 dienų ar iki mėnesio, tačiau tai žymiai trumpesnis laikas, nei gaminant medines duris. Šarvuotos durys visiškai nekenksmingos aplinkai ir jų montavimas užtrunka 1–2 valandas, jas galima iškart pradėti naudoti (be papildomo paruošimo).
  4. Plieninių durų su medžio imitacija išorės danga suformuota pramoninėmis CNC frezavimo staklėmis, duris galima rinktis iš plataus skirtingų stilių spektro. Visų plieninių durų tekstūra – lygi, o stiliai – įvairūs. Pramoniniu būdu gaminamų plieninių durų asortimentas gana nemažas, visais atvejais gamybai naudojamos atskiros durų dalys, kurios tvirtai sujungtos, sandarios ir derančios tarpusavyje.

Didžiausi šarvuotų durų privalumai yra ilgaamžiškumas ir patikima apsauga. Durų spynos, užraktai, varčios ir vyriai – pavienės durų sudedamosios dalys. Kitaip tariant, tai komponentai sudarantys organinę visumą. Jei vienas iš komponentų bus pažeistas, tai paveiks durų patikimumą. Pavyzdžiui, plieninės durys, kuriose naudojamas elektroninis išmanusis užraktas, negali būti naudojamos tol, kol durų varčia yra bent šiek tiek pravira.