Kodėl Nereikia Skubėti Keisti Plastikinių Langų Naujais?
Profesionalūs langų montuotojai – „Jolista“, „DM langai“, „Durų vizija“ ir kt. – įsitikinę, kad atsiradus defektų, nebūtina plastikinių langų iškart keisti naujais, nes tam tikri langų priežiūros ir remonto darbai gali padėti pašalinti įvairius gedimus.
Plastikinių langų remontas yra ekonomiškas, nesudėtingas ir gali būti atliekamas gana mažomis sąnaudomis. O plastikinių langų keitimas naujais yra sunkesnis darbas, užima daugiau laiko ir yra brangesnis, reikalauja žymiai daugiau techninių žinių. Kad neprireiktų langų keitimo, pasinaudokite langų priežiūros patarimais.
- Tinkamai valykite vyrius. Tai nesudėtinga – atverkite langą 90 laipsnių kampu ir vyriai bus lengvai prieinami. Valykite švaria šluoste ar švariu dažų šepetėliu.
- Reguliariai sutepkite lango mechanizmus. Labai svarbu, kad kiekviena ekpsloatuojama durų ir langų dalis būtų gerai sutepta. Plastikinių langų funkcionavimas priklauso nuo to, kaip gerai prižiūrite jo konstrukcines dalis (matomas tuomet, kai langas yra atveriamas). Nors šiuolaikiniams langams rūdys nėra būdingos, bet jei vis tik taip nutiktų ir rūdys apimtų tam tikras lango dalis, pasinaudokite specialiomis rūdžių šalinimo priemonėmis, valikliais.
- Valykite lango rėmą. Plastikinių langų rėmus rekomenduojama valyti du kartus per metus. Kuo dažniau tai darysite, tuo lengviau bus valyti. Pradėkite valyti langus juos atvėrę – su švariu dažų teptuku nuvalykite nešvarumus, voratinklius, dulkes ir kt. Tai galite padaryti ir pasinaudodami dulkių siurbliu.
Plastikinių langų rėmus valykite minkštu skudurėliu, įmirkytu šilto vandens ir skysto muilo mišinyje. Daugiau dėmesio skirkite kampams, kuriuose išorinis rėmas laiko langą. Nenaudokite spalvoto audinio skudurėlio, kad ant plastikinio lango nepatektų dažų dėmių, neatsirastų kitos spalvos dryžių. Taip pat stenkitės nenaudoti stiprių kreminių valiklių, cheminių valiklių, grubių kempinių ar šveitimo šluosčių.
- Kruopščiai ir atsakingai valykite stiklą. Prieš pradėdami plastikinių langų valymo procesą, pabandykite pašalinti perteklinius nešvarumus, esančius ant stiklo, naudodami drėgną šluostę. Nevalykite stiklo prieš tiesioginius saulės spindulius, kad išvengtumėte dryžių. Idealu, jei kasmet valysite langą bent keturis kartus.
Stiklą valyti galima ir su specialiais valikliais. Tokiu atveju reikia rinktis kokybišką priemonę, kad ji neteptų stiklo ir nepaliktų nepageidaujamų dryžių. Taip pat reiktų naudoti ir kokybišką audinį, kuris nepažeis ir tinkamai nuvalys stiklą. Išvalę stiklą, dar kartą nušluostykite jį sausu ir švariu mikropluošto audiniu – tai suteiks stiklui blizgesio. Stiklo valymo priemones galima pasigaminti ir namuose, tačiau reiktų įsitikinti, kad jos nėra žalingos ir neigiamai nepaveiks plastikinių langų ar stiklų. Viena populiariausių namų valymo priemonių – actas, kurį reiktų skiesti su vandeniu (1:3 santykiu).
Profesionalūs langų gamintojai – „Jolista“, „DM langai“, „Durų vizija“ – duoda ir daugiau patarimų, kurių verta laikytis prižiūrint plastikinius langus:
- Įsitikinkite, kad plastikiniai langai yra tinkamai prižiūrimi, kad išvengtumėte nereikalingo langų remonto.
- Kasmet valykite ir tepkite išorines intensyviai eksploatuojamas langų dalis.
- Jei reikia, pakeiskite kai kurias lango dalis, pavyzdžiui, rankenas, spynas ar vyrius, lango stiklą.
- Periodiškai tinkamai sureguliuokite langus.
Tik atsakinga plastikinių langų priežiūra užtikrina langų ilgaamžiškumą!