Kaip Prižiūrėti Plastikinius Langus? Taisymo ir Priežiūros Patarimai

Pasidomėjus langų ekspertų – „Jolista“, „DM langai“, „Durų vizija“ ar kt. – patarimais, matyti, kad visi rekomenduoja bent kartą ar du kartus per metus atlikti įprastą plastikinių langų ir durų techninę priežiūrą, sureguliuoti langus. Taip pat rekomenduojama kartą per sezoną išvalyti visas langų dalis šiltu muiluotu vandeniu, naudojant minkštą šluostę, kruopščiai nusausinti. Labai svarbu plačiai atvėrus langą kruopščiai viską išvalyti, pašalinti nešvarumus, vabzdžių likučius ir pan. Venkite naudoti valymo priemones, kuriose yra amoniako arba kurios yra abrazyvios, ypač valydami rankenas ar kitas metalines langų detales.

Konstrukciniai ir tvirtinimo elementai taip pat turi būti tinkamai prižiūrimi – lengvai sutepami alyva, kad fiksavimo mechanizmas veiktų sklandžiai. Įvairią techninę įrangą, jeigu jos prireiktų langų priežiūrai,  reikia naudoti griežtai laikantis gamintojo instrukcijų. Negalima dažyti plastikinių langų rėmų ir nerekomenduojama naudoti kreminių valiklių, baliklių ar tirpiklių, kurie gali pažeisti langų rėmų paviršių.

Kada Langų Priežiūrą Patikėti Specialistams?

Ne paslaptis, kad plastikiniai langai yra labai populiarus pasirinkimas dėl jų ilgaamžiškumo ir lengvos priežiūros. Vis dėlto būna, jog net ir tinkamai laikantis langų priežiūros rekomendacijų, šiems prireikia remonto. Jei pastebite, kad plastikiniai langai praranda vieną iš žemiau nurodytų savybių, reikėtų kreiptis į specialistus. Langų montuotojai – „Jolista“, „DM langai“, „Durų vizija“ ir kt. – nuolat rekomenduoja neužmiršti, kad vertinant plastikinius langus svarbu ne vien jų estetinė išvaizda, bet ir funkcionalumas.

  • Jei plastikiniai langai prarado savo patvarumą, gali būti, kad reikia pakeisti kai kuriuos langų mechanizmus ar konstrukcijos elementus. Jei nesate tikri, kas būtent lemia atsiradusį lango nepatvarumą, išsikvieskite specialistą – jis įvertins ir pateiks tikslią gedimo priežastį.
  • Jei plastikiniai langai prardo savo patrauklumą, galbūt netinkamai juos valėte arba išvis to nedarėte. Tokią situaciją galima ištaisyti savarankiškai. Geriausia naudoti paprastą šluostę ir muiluotą vandenį. Valiklius, ypač stipraus poveikio, reikia rinktis labai atsargiai, nes jie gali dar labiau pakenkti lango išvaizdai, paveikti rėmo spalvą.
  • Jei plastikiniai langai nebeužtikrina saugumo, veikiausiai nusidėvėjo ar sugedo jų spyna, galbūt jie sunkiai užsidaro, išsireguliavo ir pan. Beje, reguliuoti langus reikėtų periodiškai bent kartą per pusmetį, nes langai, o ypač jų konstrukciniai elementai (pavyzdžiui, tarpinės) gali būti veikiami oro temperatūros kaitos, šilumos ar šalčio, ultravioletinių saulės spindulių ir kitų veiksnių.
  • Jei plastikiniai langai prarado savo izoliacines savybes, veikiausiai patiems susitvarkyti bus sunku. Tokio defekto priežastis – nusidėvėję tam tikri langų elementai. Izoliacines savybes išsaugoti labai svarbu, nes didelis šilumos ar garso pralaidumas mažina bendrą komforto lygį.

Kai kurie gedimai, atsiradę po ilgo langų eksploatavimo, yra natūralus reiškinys. To išvengti galima arba atsakingai prižiūrint langus, arba langų remontą patikėjus profesionaliems langų meistrams.

Kodėl Nereikia Skubėti Keisti Plastikinių Langų Naujais?

Profesionalūs langų montuotojai – „Jolista“, „DM langai“, „Durų vizija“ ir kt. – įsitikinę, kad atsiradus defektų, nebūtina plastikinių langų iškart keisti naujais, nes tam tikri langų priežiūros ir remonto darbai gali padėti pašalinti įvairius gedimus.

Plastikinių langų remontas yra ekonomiškas, nesudėtingas ir gali būti atliekamas gana mažomis sąnaudomis. O plastikinių langų keitimas naujais yra sunkesnis darbas, užima daugiau laiko ir yra brangesnis, reikalauja žymiai daugiau techninių žinių. Kad neprireiktų langų keitimo, pasinaudokite langų priežiūros patarimais.

  1. Tinkamai valykite vyrius. Tai nesudėtinga – atverkite langą 90 laipsnių kampu ir vyriai bus lengvai prieinami. Valykite švaria šluoste ar švariu dažų šepetėliu.
  2. Reguliariai sutepkite lango mechanizmus. Labai svarbu, kad kiekviena ekpsloatuojama durų ir langų dalis būtų gerai sutepta. Plastikinių langų funkcionavimas priklauso nuo to, kaip gerai prižiūrite jo konstrukcines dalis (matomas tuomet, kai langas yra atveriamas). Nors šiuolaikiniams langams rūdys nėra būdingos, bet jei vis tik taip nutiktų ir rūdys apimtų tam tikras lango dalis, pasinaudokite specialiomis rūdžių šalinimo priemonėmis, valikliais.
  3. Valykite lango rėmą. Plastikinių langų rėmus rekomenduojama valyti du kartus per metus. Kuo dažniau tai darysite, tuo lengviau bus valyti. Pradėkite valyti langus juos atvėrę – su švariu dažų teptuku nuvalykite nešvarumus, voratinklius, dulkes ir kt. Tai galite padaryti ir pasinaudodami dulkių siurbliu.

Plastikinių langų rėmus valykite minkštu skudurėliu, įmirkytu šilto vandens ir skysto muilo mišinyje. Daugiau dėmesio skirkite kampams, kuriuose išorinis rėmas laiko langą. Nenaudokite spalvoto audinio skudurėlio, kad ant plastikinio lango nepatektų dažų dėmių, neatsirastų kitos spalvos dryžių. Taip pat stenkitės nenaudoti stiprių kreminių valiklių, cheminių valiklių, grubių kempinių ar šveitimo šluosčių.

  1. Kruopščiai ir atsakingai valykite stiklą. Prieš pradėdami plastikinių langų valymo procesą, pabandykite pašalinti perteklinius nešvarumus, esančius ant stiklo, naudodami drėgną šluostę. Nevalykite stiklo prieš tiesioginius saulės spindulius, kad išvengtumėte dryžių. Idealu, jei kasmet valysite langą bent keturis kartus.

Stiklą valyti galima ir su specialiais valikliais. Tokiu atveju reikia rinktis kokybišką priemonę, kad ji neteptų stiklo ir nepaliktų nepageidaujamų dryžių. Taip pat reiktų naudoti ir kokybišką audinį, kuris nepažeis ir tinkamai nuvalys stiklą. Išvalę stiklą, dar kartą nušluostykite jį sausu ir švariu mikropluošto audiniu – tai suteiks stiklui blizgesio. Stiklo valymo priemones galima pasigaminti ir namuose, tačiau reiktų įsitikinti, kad jos nėra žalingos ir neigiamai nepaveiks plastikinių langų ar stiklų. Viena populiariausių namų valymo priemonių – actas, kurį reiktų skiesti su vandeniu (1:3 santykiu).

Profesionalūs langų gamintojai – „Jolista“, „DM langai“, „Durų vizija“ – duoda ir daugiau patarimų, kurių verta laikytis prižiūrint plastikinius langus:

  1. Įsitikinkite, kad plastikiniai langai yra tinkamai prižiūrimi, kad išvengtumėte nereikalingo langų remonto.
  2. Kasmet valykite ir tepkite išorines intensyviai eksploatuojamas langų dalis.
  3. Jei reikia, pakeiskite kai kurias lango dalis, pavyzdžiui, rankenas, spynas ar vyrius, lango stiklą.
  4. Periodiškai tinkamai sureguliuokite langus.

Tik atsakinga plastikinių langų priežiūra užtikrina langų ilgaamžiškumą!

Ar Plastikinius Langus Galima Prižiūrėti Patiems Ar Reikia Samdyti Profesionalus?

Valyti langus, be abejo, galima ir patiems. Bet jei manote, kad jūsų langų remonto ar priežiūros poreikis viršija jūsų galimybes, turėtumėte samdyti langų montuotoją, kad tinkamai išspręstumėte kylančias problemas. Nors tai gali kainuoti brangiau nei bandant langus prižiūrėti ar tvarkyti patiems, ilgainiui tai gali būti ekonomiškai naudingiau, nes specialistai turi įgūdžių ir patirties, kaip efektyviai atlikti darbą, kad kilusi langų problema daugiau nepasikartotų. Be to, kreipdamiesi į specialistus sutaupysite laiko.

Norint rasti gerą langų montuotoją ar specialistą, reikia pasidomėti jo reputacija ir buvusių klientų atsiliepimais. Yra langų montavimo įmonių, pavyzdžiui, „Jolista“, „DM langai“, „Durų vizija“, kurie yra stipriai orientuoti į svao klientą ir visuomet stengiasi suteikti maksimalios kokybės paslaugas – tiek langų montavimo, tiek remonto ar priežiūros. Tad susidūrę su langų priežiūros problemomis, nedvejodami galite kreiptis į minėtas įmones ir rasti geriausius langų problemų sprendimo būdus.

Ar Reikia Uždaryti Bute Langą, Kai Griaudi?

Atsakant į šį klausimą – atsakymas yra REIKIA. Reikia ne tik uždaryti langus, bet ir laikytis nuo jų atokiau. Venkite langų, durų, verandų ir betono. Langų rėmuose, duryse esantis metalas pritraukia žaibą, todėl pavojinga stovėti arti jų. Perkūnijos metu negalima gulėti ant betoninių grindų, o taip pat reikėtų vengti atsiremti į betonines sienas. Žaibas gali keliauti bet kokiais metaliniais laidais ar strypais betoninėse sienose, grindyse.