Kai jūsų brangiam žmogui, pvz., draugui ar draugei, sesei ar broliui, ar kuriam kitam artimajam, būna sunkios dienos, viskas, ką galite padaryti, tai pakelti jų nuotaiką. Turite žinoti, kad nėra visiems žmonėms tinkamo sprendimo, tačiau yra daug būdų, padėsiančių praskaidrinti jų dieną. Todėl akivaizdu, kad turite rasti tinkamiausią būdą būtent šiai susiklosčiusiai situacijai. Pateikiame ilgą sąrašą būdų, kurie gali padėti pakelti nuotaiką jūsų artimiesiems, tačiau nenustebkite, kad kai kurios čia pateiktos idėjos gali pasirodyti kvailos. Svarbiausia, kad jos gali padėti pasiekti tikslą.
Kaip Pralinksminti Artimą Žmogų?
Paklauskite jų, ar jie nori pagalbos:
Pirmiausia išsiaiškinkite, ar žmogus, kurį bandote nudžiuginti, tikrai nori jūsų pagalbos, nes yra svarbu gauti kažkieno leidimą jį nudžiuginti. Priešingu atveju tam žmogui gali atrodyti, kad jaučiatės nepatogiai dėl to, kaip jis jaučiasi, todėl tikėtina, kad tai nepadės jo nudžiuginti. Padėkite savo draugui pagalvoti apie ką nors, kas jam pakenkė, ir tada pasiųskite jiems gerus linkėjimus, mintis ir jausmus.
Tiesiog būkite šalia jų:
Norint įveikti išsiskyrimą, mirtį šeimoje ar kitus rimtus incidentus, žmonėms reikia laiko, todėl geriausias dalykas, kurį galite padaryti, kad padėtumėte jiems, yra būti šalia. Susisiekite su jais, skirkite savo laiko ir energijos nieko nelaukdami. Kantrybė yra dorybė, kai kalbama apie sielvartą, todėl pasiūlykite tiesiog pasikalbėti. Išjunkite televizorių, įjunkite telefoną tylos režimu ir tiesiog susitelkite į buvimą ir pasiruošimą klausytis. Skirkite nuoširdaus savo laiko pokalbiui su jums rūpimu žmogumi.
Darykite viską, ko nori jūsų draugas:
Jei jums artimas žmogus mėgsta meną, tada meniškos, pvz., koliažai, tapyba, piešimas, muzikavimas ir kt., veiklos gali padėti jūsų draugui vėl nusišypsoti. Padėkite savo draugui jaustis geriau, skirdami laiko tam, ką jie mėgsta daryti, net jei tai žaidžia vaizdo žaidimus.
Užsiimkite fizine veikla:
Jei turite netoliese nuostabią žaidimų ar sporto aikštelę, galite pabandyti užsiimti fizine veikla ir tokiu būdu nukreipti to žmogaus mintis apie kažką linksmesnio. Įprasta fizinė veikla ir pratimai turi daug papildomos naudos, pavyzdžiui, padidėjęs energijos lygis ir pagerėjusi nuotaika. Endorfinai, išsiskiriantys mankštinantis, gali padėti kovoti su depresijos jausmu.
Nusipirkite ledų / nueikite kavos:
Ledai visada gali praskaidrinti kažkieno dieną. Tas pats galioja ir nueiti į kavinę puodeliui kavos ar arbatos. Pasiūlykite artimam žmogui pasikalbėti geriant kavą, arbatą, valgant ledus ar kitą maistą. Užsiimkite veikla, kuri jums patinka, nes tokiu būdu galite atsipalaiduoti ir atsikratyti streso. Įveikimo mechanizmai, padedantys susidoroti su gyvenimo streso veiksniais, yra labai svarbūs, nes dėl lėtinio streso žmogus gali susirgti depresija.
Savanoriaukite kartu:
Tyrimai rodo, kad savanoriška veikla kitiems gali kelti savigarbą. Jei norite nudžiuginti draugą, pasiūlykite užsiimti savanoriška veikla kartu, nes tai kitiems gali būti naudinga ir teigiamai atitrauks dėmesį nuo jų emocinių kančių.
Nusiųskite jiems gėlių:
Eikite į gėlių parduotuvę ar apeikite sodą ir padarykite savo draugui puokštę. Jei norite dar labiau nudžiuginti artimą žmogų, pridėkite ir ranka rašytus žodžius. Arba laiškelyje parašykite pokštą, nes kartais juokas yra geriausias vaistas.
Kepkite kartu:
Nustatyta, kad kepimas turi gydomąjį poveikį, kuris mažina depresiją ir nerimą. Kadangi matuojant, maišant ir kreipiant dėmesį į receptą, dažnai atitraukiamas visas jūsų dėmesys nuo neigiamų minčių. Kepimo metu iš tikrųjų kuriama “ramybė” mintyse, o tai atstumia daug neigiamų dalykų. Skanūs kvapai taip pat sukelia džiaugsmingus jausmus ir, jei kalorijos jums rūpi, pasidalykite jomis su draugu arba paaukokite labdarai.
Praktikuokite jogą kartu:
Jogos praktikavimas turi daug naudos žmogaus psichinei sveikatai. Be to, kad joga padeda žmonėms saugiai ir terapiniu būdu išeiti iš savo komforto zonos, ji taip pat mažina fiziologinį kūno susijaudinimą. Tokiu būdu sumažėja širdies susitraukimų dažnis, kvėpavimas ir kortizolio gamyba. Sumažinus šiuos fizinio streso žymenis, joga padeda sumažinti nerimą ir tuo pat metu skatina serotonino gamybą. Taigi nauda yra dviguba – padeda sumažinti stresą ir tuo pat metu stiprina teigiamas emocijas.
Pažymėkite juos milijonuose juokingų „Instagram“ įrašų:
Kartais erzinti gali būti ir miela, todėl jei tai jiems sukelia šypseną, tai bus to verta. Raskite visus kvailus ir juokingus vaizdo įrašus ir pažymėkite juos, kad jie tai pamatytų. Juokas padeda sumažinti nerimą ir sustiprina teigiamas emocijas, todėl greitai pamiršite neigiamas mintis.
Užsiimkite atpalaiduojančiu kvėpavimu:
Įrodyta, kad meditacija labai veiksmingai padeda sumažinti stresą. Yra puikių meditacijos ir kvėpavimo programų, kurios daro šį užsiėmimą smagų ir lengvą. Kvėpavimo pratimai yra smagus būdas kaupti endorfinus, padidinti deguonies kiekį, priversti jus judėti ir atitraukti jus nuo blogos nuotaikos.
Būkite gamtoje:
Gamtos terapija yra vienas geriausių būdų, kuris padeda praskaidrinti nuotaiką. Mokslas įrodė, kad vien buvimas gamtoje ar net tiesiog žiūrėjimas į gamtos nuotraukas natūraliai gerina nuotaiką. Taigi, nesvarbu, kur gyvenate, suraskite ką veikti lauke: sportuokite, vaikščiokite, važinėkite dviračiu, piknikaukite ir kvėpuokite grynu oru. Net jei lauke praleisite tik 15 minučių, tai vis tiek gali pakelti jūsų draugo ar mylimo žmogaus nuotaiką.
Išbandykite naujus dalykus kartu:
Apskritai išlikti aktyviam gali padėti apsisaugoti nuo depresijos, nes tokiu būdu būsite labiau linkęs bendrauti su draugais ir norėsite daugiau socializuotis. Geras būdas nudžiuginti artimą žmogų būtų pakviesti jį prisijungti prie šokių pamokų ar laipiojimo sienomis. Taip pat tinka bet kokia kita veikla, ką jie galbūt anksčiau minėjo, ką norėtų išbandyti.
Padėkite savo draugui gerai pavalgyti ir pailsėti:
Kai žmonės išgyvena sunkų laikotarpį, jie neturi didelio apetito ir mažiau miega. Visa tai gali sukelti dirglumą, depresiją, o tada esame labiau linkę į nerimą. Maistas ir poilsis paprastai puikiai tinka psichinei sveikatai stiprinti. Padėkite subalansuoti savo bičiulio psichinę ir fizinę sveikatą gerdami kokteilius, gamindami didžiules lapinių žalumynų salotas ar net liepdami jiems skirti laiko pamiegoti.