Atostogos Vilniuje – Lankomiausios Vietos

Jei nesate vilnietis ir kada nuspręsite aplankyti mūsų šalies sostinę, turite žinoti, kad čia galite pamatyti daug įvairių lankytinų objektų. Nuo bažnyčių ir muziejų iki visai neseniai atsiradusių lankytinų vietų – Vilnius stebina savo ištaigingumu, siauromis senamiesčio gatvėmis ir panoramomis. Taigi, pateikiame jums keletą pačių populiariausių vietų, kurias būtina pamatyti, sąrašą, tačiau tai tik maža dalis visų lankomiausių vietų sostinėje. Galite jas aplankyti vaikščiodami ir grožėdamiesi Vilniaus architektūra arba važiuodami savo automobiliu. Tačiau jei nuspręsite į sostinę atvykti traukiniu ar autobusu, visada galite pasinaudoti automobilių nuomos paslaugomis ir aplankyti pačias gražiausias Vilniaus vietas.

TOP lankomiausios Vilniaus vietos:

  • Gedimino pilis:

Užlipkite ant Gedimino kalno ir pamatykite neapsakomo grožio Vilniaus miesto panoramą. O nuo dar aukščiau esančios Gedimino bokšto apžvalgos aikštelės atsiveria dar nuostabesnis ir daug daugiau aprėpiantis vaizdas. Žiūrint iš šio taško raudoni Vilniaus pastatų stogai, siauros ir vingiuojančios senamiesčio gatvės bei sostinėje esančių bažnyčių bokštai, kurių yra ne vienas, padarys Jums nepamirštamą įspūdį. O pačiame Gedimino pilies bokšte galite aplankyti Vilniaus pilių rekonstrukcijos modelių ir ginkluotės parodą.

  • MO muziejus:

MO muziejus – tai yra palyginti visai neseniai atsidariusi ir viena naujausių meno ir kultūros vietų sostinėje. Šiame muziejuje ekspozicijos keičiasi dažnai, todėl galite pamatyti įvairias skirtingų temų modernaus meno parodas, kurios pristato skirtingus šiuolaikinius menininkus. MO muziejuje taip pat vyksta koncertai, filmų peržiūros, meno pasirodymai ir kiti renginiai.

  • Lukiškių kalėjimas:

Tai 115 metų veikęs kalėjimas, kurį saugojo aukštos sienos ir spygliuota viela. Tačiau dabar ši vieta, kuri virto meno erdve, yra prieinama kiekvienam. Čia nuolat vyksta eskursijos, kurių metu sužinosite apie gyvenimą kalėjime, taip pat įvairūs renginiai, koncertai ir spektakliai. Be to, ši unikali vieta pritraukia ir pasaulinio masto filmų bei serialų kūrėjų dėmesį, todėl čia vyksta filmavimai.

  • Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika ir varpinė:

Ji yra pastatyta pačiame Vilniaus miesto centre, buvusios pagonių šventyklos vietoje, todėl yra laikoma Lietuvos krikšto simboliu. Dėl dažnų gaisrų, kurie kilo dėl karo, Vilniaus katedra buvo ne kartą atstatinėjama. Šiandieninis pastatas yra klasicistinio stiliaus, turintis ir gotikos, ir renesanso, ir baroko pėdsakų. Be to, šalia katedros stovi varpinės bokštas, kuris yra 57 metrų aukščio.

  • Šv. Onos ir Bernardinų kompleksas:

Vilniaus šv. Onos bažnyčia yra lyginama su Barselonos pasididžiavimu – Sagrada Familia. Tai yra vienas gražiausių ir garsiausių Vilniaus statinių bei simbolių. Tai yra vėlyvosios gotikos šedevras. Šalia bažnyčios stovi Bernardinų vienuolyno kompleksas.

  • Okupacijų muziejus:

Tokio pobūdžio muziejus yra vienintelis Baltijos šalyse ir yra įkurtas tame pačiame pastate, kuriame dirbo KGB – sovietinės represijos institucija. Čia galima pamatyti dokumentus, nuotraukas, žemėlapius ir kitus daiktus, kurie liudija apie mūsų krašto sovietizaciją. Taip pat partizaniniam karui skirtą ekspoziciją, kuri supažindins jus su partizanų organizacija, siekiais, kasdiene veikla ir buitimi. Be to, galite apžiūrėti Lietuvos gyventojų kalinimui gulage ir trėmimams skirtas ekspozicijas ir bent truputėlį pajusti, ką tuo metu išgyveno lietuviai.

  • Valdovų rūmai:

Valdovų rūmai yra pastatyti unikalioje vietoje, kurioje kadaise buvo įsikūrusi gyvenvietė su mediniais statiniais. Dalis šios gyvenvietės vėliau virto mūro pilimi, kur nuo Gediminaičių dinastijos atstovų laikų čia rezidavo beveik visi Lietuvos valdovai. Rūmai buvo nuniokoti Maskvos kariuomenės ir tik 2013 metais ši rezidencija buvo atkurta. Dabar valdovų rūmuose dažnai vyksta kultūros ir meno renginiai.

  • Stiklo kvartalas:

Nors Stiklo kvartalo idėja kilo tik 2018 metų rudenį, tačiau jau dabar tai yra viena lankomiausių vietų sostinėje. Šis kvartalas apima Stiklių, M. Antokolskio, Gaono ir Žydų gatves. Ši vieta yra lankytina, nes čia veikia jaukios kavinės, turinčios įspūdingus interjerus, butikai bei juvelyrikos parduotuvės. Be to, kiekvienais metais skirtingu sezonu kvartalas pasipuošia – virš praeivių galvų yra kabinami, pvz., skėčiai, žvaigždės, kalėdinės lemputės, spindintys moliūgai ar kitos šviesų instaliacijos.