Kačių Tualetas Nereikalaujantis Kraiko

Kačių savininkai žino, kokie smulkmeniški katinai kartais gali būti, o ypač kai reikia atlikti gamtinius reikalus. Kad jūsų namai būtų švarūs ir gaiviai kvepėtų bei išvengtumėte netvarkos, katės tualetą būtina rinktis atsargiai. Kačių tualeto dizainas, dydis, forma ir kitos savybės gali pakeisti katės tuštinimosi įpročius arba juos pabloginti. Taigi, kokį kačių tualetą pasirinkti ir koks yra geriausias?

Kačių tualeto pasirinkimas:

Šiandieninėje rinkoje yra galimi tokie kačių tualeto pasirinkimai, t.y.:

Kačių tualetas be kraiko:

Tai yra katės tualetas su grotelėmis, kuris nereikalauja kraiko. Tai reiškia, kad į šio tualeto vidų jums nereikia pilti jokio kraiko, nes jo viduje yra grotelės, ant kurių katė atlieka savo gamtinius reikalus. Vienas didžiausių šio tualeto tipo privalumų yra tas, kad jūs sutaupote išlaidas, kurias paprastai išleistumėte kraikui. Be to, nėra netvarkos, nes katė neiškasa kraiko ant grindų ir kraikas neprilimpa prie katės kojų. Tačiau vienas didelis trūkumas yra tas, kad katei pasituštinus, tualetas turi būti iškart išvalomas. Dėl šios priežasties šis tualeto tipas netinka tiems kačių augintojams, kurių dažnai nebūna namie. Toks kačių tualetas gali būti dviejų tipų:

  • Atviras kačių tualetas su grotelėmis – neturi gaubto, todėl nesulaiko kvapo;
  • Uždaras kačių tualetas su grotelėmis – turi gaubtą, todėl kvapas yra labiau izoliuojamas, tačiau vis tiek kiekvieną kartą katei pasituštinus jį reikia išvalyti.

Kačių tualetas su kraiku:

Tai yra kačių tualetas, kaip jau galima suprasti iš pavadinimo, kuriam reikalingas kraikas. Šio tualeto tipo trūkumas yra tas, kad gerai sušokantis kraikas nemažai kainuoja, be to, jei nėra gaubto, katė gali iškasti kraiką ant žemės ir išnešioti po visus namus. Tačiau privalumas yra tas, kad šis tipas labiau atspindi natūralų kačių tuštinimąsi lauke. Ir jei katė tinkamai atlieka gamtinius reikalus, tada toks tualetas gali būti valomas tik kartą dienoje ar netgi per dvi dienas. Toks kačių tualetas gali būti dviejų tipų:

  • Atviras kačių tualetas su kraiku – neturi gaubto ir yra tinkamesnis tuo atveju, kai katė nenori lįsti į uždarą erdvę.
  • Uždaras kačių tualetas su kraiku – turi gaubtą ir gali būti valomas rečiau bei apsaugo nuo kraiko iškasimo ant grindų.

Visi kačių augintojai žino, kad gerai sušokantis kraikas gali brangiai kainuoti, tačiau jei norite įsigyti kačių kraiko draugiškomis kainomis, apsilankykite čia: https://www.alphazoo.lt/produkto-kategorija/katems/higienos-priemones/kraikas.

Kas svarbu renkantis kačių tualetą ar kraiko dėžę?

  • Dydis:

Ne visos katės yra vienodo dydžio, o tai reiškia, kad ne visos kraiko dėžės arba tualetai yra vienodi. Didesnėms katėms reikės didesnių kraiko dėžių, nes priešingu atveju joms gali būti ankšta joje ir jos gali atlikti gamtinius reikalus už dėžės ribų.

  • Aukštis:

Taip pat turėtumėte atsižvelgti į kačių tualeto aukštį, ypač jei jūsų katė yra didelė. Be to, jei ketinate pasirinkti kraiko dėžę, atkreipkite dėmesį į jos šonų aukštį. Paprastai daugumai kačių tinka kraiko dėžės su 10 – 20 cm aukščio šonais. Tačiau, jei jūsų katė yra linkusi iškasti kraiką ant žemės, tada jums gali prireikti aukštesnius kraštus turinčios dėžės ar net uždangalo. Uždangalas gali padėti atpratinti katę nuo šio bjauraus įpročio.

  • Stilius:

Nors tai nėra svarbiausias dalykas, galbūt norėsite pagalvoti ir apie kraiko dėžės arba tualeto dizainą, ypač jei planuojate ją pastatyti kurioje nors centrinėje savo namų vietoje. Daugelis žmonių renkasi elegantiškus, šiuolaikiškus stilius, nes jie mažiau vargina akis. Jei tikrai nenorite matyti kraiko dėžės, galite rasti ir „paslėptų“ variantų, pvz., katės tualetas gali būti įtaisytas į stalo ar kito baldo viduje.