Kaip apskaičiuoti stačiakampio plotą?

Stačiakampis yra keturkampis, turintis po dvi vienodo ilgio ir pločio kraštines bei keturis stačius kampus. Norint rasti stačiakampio plotą, reikia sudauginti jo ilgį ir plotį. Jei norite sužinoti, kaip rasti stačiakampio plotą, atlikite šiuos paprastus veiksmus.

1 METODAS. SUPRASTI STAČIAKAMPIO PAGRINDUS

 1. Išsiaiškinkite, kas yra stačiakampis. Stačiakampis – tai keturkampis, tai reiškia, kad jis turi keturias kraštines. Priešingos jo pusės yra vienodo ilgio. Pavyzdžiui, jei vienos stačiakampio kraštinės ilgis yra 10 cm, tada ir jai priešingos kraštinės ilgis bus 10 cm.

Be to, visi kvadratai yra stačiakampiai, tačiau ne visi stačiakampiai yra kvadratai. Taigi, kvadratus laikykite stačiakampius, kad apskaičiuotumėte jų plotą.

 1. Pritaikykite stačiakampio ploto formulę: S = a * b. Tai reiškia, kad stačiakampio plotas yra lygus stačiakampio ilgio ir pločio sandaugai.

2 METODAS. APSKAIČIUOTI STAČIAKAMPIO PLOTĄ

 1. Išsiaiškinkite stačiakampio kraštinių ilgį. Daugeliu atvejų jis būna duotas, bet jei ne, jį galima rasti pasinaudojus liniuote.

Atkreipkite dėmesį, kad ant stačiakampio šoninių kraštinių esančios grotažymės reiškia, kad kraštinių ilgiai yra vienodi.

 1. Išsiaiškinkite stačiakampio kraštinių plotį. Norėdami jį rasti, naudokite tuos pačius metodus, kaip ir apskaičiuojant ilgį.

Atkreipkite dėmesį, kad ant stačiakampio kraštinių esančios grotažymės reiškia, kad kraštinių plotis yra vienodas.

 1. Susirašykite stačiakampio ilgį ir plotį. Pavyzdžiui, ilgis yra 5 cm, o plotis – 4 cm.
 2. Padauginkite ilgį ir plotį. Stačiakampio ilgis yra 5 cm, o plotis – 4 cm, todėl norint rasti plotą, reikia naudoti formulę S = a * b.

S = 4 cm * 5 cm

S = 20 cm2

 1. Atsakymas turi būti nurodytas kvadratiniais vienetais. Taigi, šiuo atveju, galutinis atsakymas yra 20 cm2.

Galutinį atsakymą galima rašyti dviem būdais: arba 20 cm2 arba 20 cm ^ 2.

3 METODAS. APSKAIČIUOTI STAČIAKAMPIO PLOTĄ, ŽINANT JO KRAŠTINĖS ILGĮ IR ĮSTRIŽAINĘ

 1. Pasinaudokite Pitagoro teorema. Pitagoro teorema yra formulė, leidžianti surasti trečiąją stačiojo trikampio kraštinę, jei yra žinomos dviejų kraštinių reikšmės.

Kadangi stačiakampis susideda iš keturių stačių kampų, įstrižainė, skirianti figūrą, padalija stačiakampį į du trikampius, todėl šiuo atveju galima pasinaudoti Pitagoro teorema.

Pitagoro teorema – a2 + b2 = c2, kur a ir b yra trikampio kraštinės, o c – įžambinė arba ilgiausia kraštinė.

 1. Norėdami išsiaiškinti trikampio kraštinės ilgį, naudokite Pitagoro teoremą. Tarkime, kad stačiakampio kraštinės ilgis yra 6 cm, o įstrižainės – 10 cm. Prie vienos kraštinės parašykite 6 cm, o prie įstrižainės – b ir 10 cm. Tada pakeiskite raidines formulės reikšmes skaitmenimis ir išspręskite.

Pavyzdys:
62 + b2 = 102
36 + b2 = 100
b2 = 100 – 36
b2 = 64

kvadratinė šaknis (b) = kvadratinė šaknis iš 64

b = 8

Kitos trikampio pusės (kraštinės), kuri yra ir stačiakampio dalis, ilgis yra 8 cm.

 1. Padauginkite ilgį ir plotį.

Pavyzdys: 6 cm * 8 cm = 48 cm2

 1. Atsakymą nurodykite kvadratiniais vienetais. Galutinis atsakymas šiuo atveju yra 48 cm ^ 2 arba 48 cm2.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip apskaičiuoti stačiakampio plotą metrais?

Stačiakampio ploto negalima apskaičiuoti metrais, nes plotas išreiškiamas kvadratiniais metrais. Jei stačiakampio kraštinių reikšmės nurodytos metrais, privalu juos paversti kvadratiniais metrais.

Stačiakampio ilgis yra 105 cm ir 103 cm, o plotis – 81 cm ir 53 cm, kaip apskaičiuoti stačiakampio plotą?

Stačiakampis turi dvi vienodo ilgio ir dvi vienodo pločio kraštines. Pagal pateiktus duomenis galima spręsti, kad figūra nėra stačiakampis. Tai – netaisyklingas keturkampis.

Kaip rasti stačiakampio plotą, kai jo kraštinės yra skirtingų ilgių?

Jei figūros kraštinės yra skirtingo ilgio, tai nėra stačiakampis. Veikiausiai tai yra trapecija arba netaisyklingos formos figūra. Nėra formulės, kaip surasti netaisyklingos formos figūros plotą. Trapecijos plotas lygus vidurinės linijos ir aukštinės sandaugai.

Kaip rasti stačiakampio plotą, žinant tik įstrižainę?

Stačiakampio plotas apskaičiuojamas padauginus jo plotį ir ilgį.

Kaip rasti stačiakampio ilgį, jei nurodomas tik jo plotas ir kraštinių plotis?

Stačiakampio plotas apskaičiuojamas sudauginus plotį ir ilgį, t. y. S = a * b. Jei turite tik stačiakampio plotą ir kraštinių plotį, galite naudoti tą pačią lygtį. Pavyzdžiui, jei stačiakampio plotas yra 60 cm, o plotis – 5 cm, sprendimas atrodytų taip: 60 = x * 5. Padalinkite 60 iš 5, kad rastumėte x arba ilgį. Atsakymas yra 12.

Kaip apskaičiuoti netaisyklingo stačiakampio plotą?

Netaisyklingo stačiakampio nebūna. Visi stačiakampiai yra iš dviejų lygiagrečių kraštinių, turi keturis 90 laipsnių kampus. Stačiakampio plotas apskaičiuojamas padauginus jo ilgį ir plotį.

Kaip apskaičiuoti stačiakampio plotą žinant tik jo įstrižainę?

Negalima.

Kaip rasti keturkampio plotą?

Nėra išskirtinės formulės. Paprastai yra kvadrato, stačiakampio, lygiagretainio, rombo ir trapecijos ploto formulės.

Kaip rasti stačiakampio ilgį ir plotį žinant jo perimetrą ir plotą?

Tai dvi lygtys su dviem nežinomaisiais. Sudarykite dvi lygtis, vieną plotui ir kitą perimetrui apskaičiuoti. Išspręskite bet kurią lygtį vienam nežinomajam rasti. Reikšmę įrašykite į lygtį, kuri suteiks jums kito nežinomojo reikšmę.