Kaip Tikrinti žieminių Padangų Būklę Prieš Kiekvieną Sezoną?

Kaip tikrinti žieminių padangų būklę prieš kiekvieną sezoną?

Atėjus žiemai, būtina pasirūpinti žieminėmis padangomis. Jos padidina saugumą kelyje esant žemai temperatūrai, sniegui ir ledui. Padangų būklę reikia patikrinti prieš pat žiemą ir laiku jas pakeisti. Kaip tinkamai prižiūrėti žiemines padangas, kad užtikrintumėte maksimalų saugumą ir padangų ilgaamžiškumą? Šiame straipsnyje aptarsime svarbiausius aspektus.

  • Padangų slėgio tikrinimas

Tinkamas padangų slėgis yra gyvybiškai svarbus, kad jos tarnautų ilgiau, o jūsų kelionė būtų saugi. Padangų slėgį reikėtų tikrinti kas mėnesį ir visada prieš ilgesnes keliones, nepamirštant ir atsarginės padangos. Laisvai prieinamos padangų slėgio matavimo stotelės padės jums tai atlikti, o koks slėgis padangose yra rekomenduotinas, galite rasti automobilio naudojimo vadove arba degalų įpylimo angos dangtelyje.

  • Protektoriaus gylis ir būklė

Žiemos padangų protektoriaus gylis turėtų būti ne mažesnis nei 4 mm. Tai yra saugaus vairavimo būtinybė, užtikrinanti pakankamą sukibimą su šlapiu ar sniegotu keliu. Padangų protektoriaus būklei įvertinti gali padėti specialios matavimo priemonės. Bet kokie protektoriaus nelygumai, įtrūkimai, ar kitos padangos pažeidimai yra aiškus ženklas, kad padangas jau laikas keisti.

  • Laikotarpis keičiant padangas

Žiemines padangas patartina montuoti ne vėliau kaip esant nuolatiniams plius 7 laipsnių orams. Tai leidžia pasiruošti staigiems orų pasikeitimams. Taip pat svarbu nepalikti žieminių padangų vasarą, kad jos nesusidėvėtų dėl aukštos temperatūros.

  • Padangų saugojimas

Kai sezonas baigiasi, o jūs nusprendėte laikyti padangas savo garaže ar sandėliuke, turėtumėte jas įvynioti į specialius padangų maišus, kad apsaugotumėte jas nuo tiesioginių saulės spindulių ir temperatūros pokyčių. Padangas geriausia laikyti paguldytas, viena ant kitos, arba pakabintas, jei tai leidžia jūsų saugojimo vieta.

Daugiau informacijos apie žiemines padangas galite rasti internete.

Kada kreiptis į profesionalus?

Jei pastebėjote bet kokius padangų nusidėvėjimo ar veikimo sutrikimus, pvz., neįprastą triukšmą važiuojant ar nenatūralų padangų nusidėvėjimą, nederėtų delsti ir kreiptis į padangų parduotuvę, kurioje jas įsigijote arba automobilių servisą, kur darbuotojai atliks išsamų padangų patikrinimą ir patars, ar reikia keisti padangas, ar pakanka jas suremontuoti.

Atsiminkite, reguliari padangų būklės patikra yra būtina ne tik dėl jūsų asmeninio saugumo, bet ir kelių eismo saugumo. Rūpestinga žieminių padangų priežiūra ne tik padės išvengti nenumatytų išlaidų, bet ir užtikrins sklandų bei saugų vairavimą žiemos sąlygomis.