Kodėl Automobilis Ryja Tepalus Ir Kaip Tai Pataisyti?

Pagrindinis alyvos tikslas yra sutepti variklio komponentus, kad jie galėtų sklandžiai veikti. Dėl šios priežasties, yra tam tikras alyvos sudeginimo lygis, kuris yra laikomas normaliu. Šiuolaikiniams varikliams tai turėtų būti mažiau nei 1/2 litro alyvos kas daugiau nei 8 tūkstančius kilometrų. Dauguma naujesnių automobilių sunaudoja daug mažiau alyvos, tačiau vis dar yra dalykų, kurie gali padidinti šį alyvos sudeginimą. Jei šios problemos nebus greitai išspręstos, galite sugadinti variklį. Taigi, pirmiausia išsiaiškinkime, kokios yra priežastys, kodėl jūsų variklis sudegina per daug alyvos.

Susidėvėję sandarikliai ir tarpinės:

Jei jūsų transporto priemonės alkūninio veleno sandarikliai arba vožtuvo dangčio tarpinė yra susidėvėjusios, greičiausiai pro ją nutekės alyva. Tai reiškia, kad turėsite nuolat pripildyti variklio alyvos, kad nesugadintumėte automobilio variklio. Jei automobilyje pastebėjote sandariklių ar tarpinių, iš kurių teka alyva, nedelsdami juos sutvarkykite. Paprastai tai yra gana nebrangus remontas, kuris ilgainiui sutaupys daug pinigų.

Prastos kokybės alyva:

Jei savo automobilio varikliui naudojate netinkamos rūšies alyvą, ji yra tiesiog pasenusi ar sukaupusi daug nešvarumų, ji pradės degti. Dar svarbiau, kad alyva dėl savo būklės negalės tinkamai sutepti variklio komponentų, o tai privers variklį sunaudoti daugiau alyvos. Jei automobilio variklio alyva yra tamsiai rudos arba juodos spalvos, kuo greičiau pakeiskite variklio alyvą. Tai lengvas darbas, kurį galite pasidaryti ir pats. Viskas, ko jums reikia, yra nauja alyva, filtras, išleidimo anga, automobilių rampa, veržliaraktis ir maždaug 20 minučių. Jei pats to negalite padaryti, visada galite kreiptis į specialistus.

Susidėvėję stūmoklio žiedai:

Jei automobilio stūmoklio žiedai susidėvėjo ar yra kažkokia kita problema, alyva gali prasiskverbti pro juos ir tada patekti į vidaus degimo kamerą. Dėl šios priežasties alyva sudegs, o ant stūmoklio žiedų ir cilindrų susidarys anglies nuosėdos. Blogiausia, kad jūsų automobilio alyvos lygis ir toliau mažės, todėl privalėsite nuolat papildyti alyvą. Vienintelis geras sprendimas yra pakeisti stūmoklio žiedus.

Aukštas alyvos slėgis:

Esant aukštam alyvos slėgiui, alyva išsilieja per variklį, kuri greičiausiai nusės ant cilindrų ir sudegs. Aukštas alyvos slėgis gali atsirasti dėl netinkamo centrinio automobilio kompiuterio nustatymo. Panaši problema gali atsirasti, kai yra per daug įpylama alyvos ją keičiant.

Senas variklis:

Pirmieji penkeri variklio eksploatavimo metai bus geriausi. Tai metai, kai varikliui reikės mažiausiai alyvos, nes jo komponentai vis dar yra nauji. Tačiau po to, kai nuvažiuosite pakankamai kilometrų, įvairūs sandarikliai ir tarpinės pradės dėvėtis ir sukels nedidelį nuotėkį. Tai reiškia, kad variklis paprasčiausiai sunaudos alyvą greičiau. Be to, senesni automobiliai turi didesnius leistinus nuokrypius, dėl kurių padidėja alyvos sunaudojimas. O naujesnėse transporto priemonėse šito nėra.

Sintetinė alyva:

Daugeliu atvejų sintetinė alyva geriau tepa variklius nei įprastos alyvos, tačiau sintetinės alyvos yra skirtingos, todėl turi skirtingas tekėjimo savybes. Tai reiškia, kad sintetinė alyva kartais gali prasiskverbti pro, atrodo, sandarias angas labiau nei įprasta alyva. Jei turite automobilį su senesniu varikliu arba jo sandarikliai ir tarpinės pradeda dėvėtis, sintetinė alyva dažnai gali būti kaltininkė, kai kalbama apie dideles alyvos sąnaudas, o alyvos lygis yra mažas. Perėjimas prie įprastos alyvos dažnai sustabdys nedidelius nuotėkius.

Kaip ištaisyti per didelį alyvos suvartojimą?

Dauguma šių priežasčių yra ištaisomos ir jų galima išvengti, jei tiesiog atkreipiate dėmesį į naudojamą alyvą ir visus su juo veikiančias dalis. Jei turite seną automobilį, turėtumėte rimtai apsvarstyti galimybę tiesiog jį parduoti. Nėra prasmės išleisti tūkstančius eurų vien senos transporto priemonės varikliui pakeisti. Yra dar tiek daug kitų dalių, kurios vis tiek gali sugesti. Kalbant apie kitas priežastis, tiesiog nepamirškite naudoti aukščiausios kokybės alyvos, kurią rekomenduoja jūsų transporto priemonės gamintojas. Pastebėję alyvos nuotėkius, nedelsdami juos pašalinkite ir prireikus pakeiskite stūmoklio žiedus ir vožtuvo sandariklius. Jei laikysitės šio patarimo, turėtumėte išlaikyti normalias variklio alyvos sąnaudas.