Važiuojant staiga užgesęs automobilis gali labai nuliūdinti, o tai primena, kad kai turite automobilį, jūs privalote juo rūpintis. Daugelis automobilių savininkų mano, kad automobilis važiuoja be jokios priežiūros ir remonto, tačiau turite nuolat tikrinti alyvą, kuro lygį, aušinimo skystį ir kt. Tik tokiu atveju galite būti tikri, jog jūsų automobilis ilgą laiką išlieka tinkamas naudoti. Šiuolaikinėse transporto priemonėse yra daug jutiklių ir funkcijų, kad jūsų automobilis veiktų sklandžiai ir jus įspėtų, kai yra kažkoks gedimas. Turėdami pagrindines žinias apie savo transporto priemonę, galite išspręsti mechanines problemas, pvz., automobilio užgesimą ar trūkčiojimą važiuojant. Šiame straipsnyje išsiaiškinsime priežastis, kodėl jūsų automobilis gali staiga užgesti važiuojant, ir ką daryti, kad kitą kartą taip nenutiktų. Jei nuspręsite jog norite parduoti automobilį, galite pasinaudoti automobilių supirkimo paslaugomis.
Kodėl Važiuojant Užgęsta Automobilio Dyzelinis Ar Benzininis Variklis?
6 priežastys, dėl kurių automobilis užgęsta važiuojant:
Dažniausios priežastys, kodėl automobilis užgęsta važiuojant, yra blogas alkūninio veleno padėties jutiklis arba problemos su degalų sistema. Taip pat tai gali nutikti dėl blogo generatoriaus, uždegimo jungiklio, tuščio degalų bako ar automobilio variklio jutiklio problemų. Nors šis sąrašas suteikia užuominą apie dažniausiai pasitaikančius požymius, tai toli gražu ne visos priežastys:
1. Sugedęs alkūninio veleno padėties jutiklis:
Dažniausia priežastis, dėl kurios automobilis užgęsta važiuojant, yra sugedęs alkūninio veleno padėties jutiklis. Alkūninio veleno jutiklis yra būtinas, kad jūsų automobilio variklis veiktų daugelyje automobilių modelių. Taip pat kai kuriuose automobilių modeliuose yra skirstomojo veleno padėties jutiklis, kurį automobilis naudoja, jei alkūninio veleno jutiklis yra sugedęs. Dėl sugedusio skirstomojo veleno padėties jutiklio transporto priemonė gali visiškai nesustoti. Tačiau, jei jūsų automobilyje yra alkūninio veleno padėties jutiklis, bet ne skirstomojo veleno jutiklis ir ant jo rodomas gedimo kodas, turite jį pakeisti.
2. Sugedęs kuro siurblys arba degalų sistema:
Kuro siurblys tiekia varikliui reikiamą degalų kiekį. Jei degalų siurblys nepaduoda reikiamų degalų varikliui, variklis išsijungs ir automobilis sustos. Blogos naujienos yra tai, kad sugedusį kuro siurblį turite taisyti arba nusipirkti naują. Kita priežastis gali būti tai, kad jūsų kuro filtras užsikimšęs, todėl kuro siurblys negali perpumpuoti kuro. Kuro filtras yra mažas komponentas, kurio vienintelis darbas yra išvalyti į variklį patenkančius degalus. Jei kuro filtras užsikimšęs, į sistemą nepateks degalų, o variklis išsijungs. Laimei, jūs galite lengvai pakeisti kuro filtrą. Dauguma kuro siurblių sumontuoti degalų bako viduje. Jei jūsų automobilio variklis važiuojant užgęsta, bet staiga vėl įsijungia, tai dažnai gali būti dėl blogo kuro siurblio.
3. Tuščias kuro bakas:
Daugelis automobilių savininkų tikriausiai žino, kad važiuodami kartais turėtumėte patikrinti kuro lygį. Jei jūsų automobiliui pakanka degalų, tai yra puiku, bet jei sugedo degalų matuoklis arba degalų lygio siųstuvas ir nerodo tikrojo degalų lygio jūsų automobilyje, galite turėti didelių problemų. Paprastas būdas patikrinti, ar kilo problemų dėl degalų lygio matuoklio arba degalų lygio jutiklio – įpilti šiek tiek degalų, kad pamatytumėte, ar jis įsijungia.
4. Sugedęs uždegimo jungiklis:
Kartais dėl sugedusio uždegimo jungiklio jūsų automobilis gali užgesti važiuojant. Užvedimo jungiklis yra už užvedimo spynos ir pasisuka, kai pasukate raktelį, kad užvestumėte automobilį. Šio jungiklio viduje yra mažos metalinės plokštės, ant kurių gali susidaryti korozija ir jos ima rūdyti. Jei taip atsitiks ir viena iš šių plokščių nutrūks, visas degimas bus išjungtas. Dėl šios priežasties variklis taip pat iš karto išsijungs. Laimei, tai lengva patikrinti – kai automobilis išsijungia, patikrinkite, ar prietaisų skydelyje vis dar dega žibintų / uždegimo lemputės. Jei prietaisų skydelio lemputės nešviečia, yra didelė tikimybė, kad uždegimo jungiklis bus sugedęs.
5. Generatoriaus problemos:
Kintamosios srovės generatorius valdo elektros tiekimą jūsų transporto priemonėje. Jei jūsų automobilis staiga nustoja važiuoti, gali būti, kad sugedo generatorius. Sugedęs kintamosios srovės generatorius nutrauks gyvybiškai svarbių automobilio komponentų maitinimą, o jūs pastebėsite, kad prietaisų skydelyje išsijungs šviesos arba variklis staiga praras galią. Jei generatorius sugenda, prietaisų skydelyje retkarčiais užsidegs raudona akumuliatoriaus lemputė. Jei jūsų automobilis vis dar turi elektros energiją, o starterio variklis veikia, tada tai yra kita problema, o ne generatorius.
6. Neveikiantys jutikliai:
Šiuolaikiniuose automobiliuose yra daug jutiklių, kurie optimizuoja oro ir degalų mišinį, kad degalų sąnaudos būtų optimalios. Jei vienas jutiklis sugenda ir yra išjungtas, jūsų automobilio variklis gali visiškai užgesti. Laimei, dauguma šių jutiklių negali visiškai išjungti variklio. Tokie jutikliai kaip MAF jutiklis, aušinimo skysčio temperatūros jutiklis ir deguonies jutiklis gali blogai sumaišyti oro ir degalų mišinį, o tada variklis užges.