KOKIUS FILMUS RENKASI KINO GURMANAI?

Keičiasi laikai, keičiasi ir kino mados. Kadangi XXI amžiaus pradžia pasižymi daugeliu nerimą keliančių reiškinių ir įvykių, tai visiškai suprantamas dalykas, kodėl didelė žiūrovų dalis noriai renkasi filmus, kuriuose mėginama nors akies krašteliu žvilgtelėti į netolimą ateitį, kurios vėjai su kiekviena diena vis smarkiau pučia mums į veidus.

Ar JAV tikrai artėja prie naujo pilietinio karo ribos?

Lietuvos kino teatruose kovo pabaigoje numatoma pradėti rodyti režisieriaus A. Garlando filmą „Pilietinis karas“, kuris pristato JAV netolimos ateities viziją. Filmas pasakoja apie situaciją, kai Jungtinės Amerikos valstijos atsiduria ant tiesioginio kracho slenksčio.

Jame bandoma įsivaizduoti, kokia galėtų būti Amerikos, kokią dabar pažįstame iš šiuolaikinės informacijos apie ją, pabaiga. Mėginama atspėti, kaip turėtų atrodyti šios globalios šalies transformacija ateities pasaulyje. Šis filmas verčia susimąstyti ir tikrai nėra skirtas masiniam žiūrovui, kuris mėgsta „maitintis“ tik tuo, kas pateikiama jau iš anksto sugromuliavus siūlomą patiekalą.

Į kokių „gyvūnų karalystę“ gali nuvesti dabartyje tiesiami „inovatyvios“ gyvensenos keliai?

Paskutiniu metu labai populiarėja įvairios sąmokslo teorijos, pasakojančios apie klastingas slaptas organizacijas, kurių tikslas sunaikinti netobulą žmonijos dalį. Panašią temą nagrinėja ir režisieriaus T. Cailley susukta kino juosta „Gyvūnų karalystė“, kuri Prancūzijoje sutraukė milijonines kino žiūrovų minias. Filme pasakojama apie tai, kaip pati gamta sukilo prieš ją niokojančius žmones, kai juos ima niokoti paslaptingas genetinis virusas, versdamas juos gyvūnais.

Baisingos mutacijos vystosi lėtai, tačiau neįveikiamai – vieniems žmonėms ima kaltis plunksnos, o rankos virsti sparnais, kiti apauga žvynais, tretiems ima želti žvėries kailio gaurai, kaltis aštrios iltys. Tai į neviltį stumia „sveikąją“ visuomenės dalį. Kad išgelbėtų nuo nežinios „sveikuoliai“ imasi mutantų medžioklės, gaudo juos ir uždarinėja į specialiai jiems skirtus rezervatus. „Teisuoliai“ filme pristatomi kaip aršūs rasistai.

Šio filmo kūrėjai mėgina švelniai papasakoti ne tiek apie galimo virtimo zombiais siaubą, kiek apie dabartinius visuomenės atstumtuosius, kurių nesąmoningai imame šalintis. Tai iš dalies primena ir ne taip seniai patirtus pasaulinės covidinės panikos sukeltus išgyvenimus. Kokie filmai šiuo metu rodomi Lietuvos kino teatruose informuoja internetinė svetainė: https://pickvibe.lt/p/renginiai/kinas.