KOKIUS NEPATOGUMUS SUKELIA TOLIAREGYSTĖ IR KAIP JI GYDOMA?

Kai išsivysto toliaregystė, tada labai puikiai matosi tai, kas yra toli, tačiau, panosėje esantys objektai atrodo neryškūs, tarsi išplaukę. Šis sutrikimas daug nepatogumų kelia tiems, kuriems tenka dirbti su kompiuteriu, dokumentais, tvarkant raštvedybą, dirbant kitus atidumo ir kruopštumo artimoje aplinkoje reikalaujančius darbus.

Ko reikia, kad būtų galima gerai matyti arti esančius daiktus?

Kad akis galėtų aiškiai ir lengvai matyti arti esančius objektus, jos raumenys turi nejausti jokios įtampos, išlikti visiškai atsipalaidavę. Tik tada akis geba nepriekaištingai matyti visa, kas yra arti jos. Sergant toliaregyste, akies fokusavimo raumenys nepajėgia atsipalaiduoti, todėl toliaregis gerai mato tik tai kas yra tolumoje, o kas arti jo, netenka ryškumo.

Ką daro toliaregis, kuris nenešioja skaitymui skirtų akinių?

Kadangi toliaregiui visi darbai, kuriuos jam tenka atlikti artimoje aplinkoje, pasidaro sudėtingi, sunkiai atliekami bei varginantys akis, jis, norėdamas geriau matyti, stengiasi kuo stipriau prisimerkti. Tai daroma ir tada, kai mėginama perskaityti kokį nors tekstą arba naudojamasi telefonu.

Be prisimerkimo dar yra naudojamas ir kitas veiksmas, daiktas, kurį reikia atidžiau apžiūrėti, yra atitolinamas nuo akių per ištiestos rankos ilgį. Visa laimė, kad šis negalavimas yra lengvai įveikiamas. Tik reikia susisiekti su akių gydytoju, kuris suras patį tinkamiausią būdą kaip pacientui pagelbėti.

Dėl kokių priežasčių išsivysto toliaregystė?

Kai į akis patenkantys šviesos spinduliai nebėra tinkamai fokusuojami galutinėje akies dalyje, tada ir atsiranda toliaregystė. Taip gali nutikti tada, jei per trumpas yra akies obuolys arba per daug plokščia ragena. Pasitaiko, kai ir akies lęšis nefokusuoja vaizdo taip, kaip reikia. Toliaregystė taip pat gali būti ir paveldima, arba atsirasti žmogui senstant.

Kokios priemonės yra naudojamos trumparegystės keliamiems nepatogumams šalinti?

Toliaregystės keliamus nepatogumus galima pašalinti nešiojant oftalmologo paskirtus akinius ar kontaktinius lęšius, kurie koreguoja šviesos spindulių lūžio kampą. Dažniausiai yra skiriami akiniai. Tiesa, suaugusiems žmonėms, kurie serga toliaregyste gali būti taikomas ir akių gydymas lazeriu. Koks variantas pacientui tinkamiausias, visada patars gerai savo darbą išmanantis akių ligų specialistas.