Durų Ir Grindų Montavimas: Kas Pirmiau?

Šiais laikais taupymo sumetimais daugelis šeimų renkasi namus įrenginėti pačios. Jos pačios perka atitinkamas medžiagas ir atlieka įvairius apdailos darbus. Tačiau prieš pradėdamos remonto darbus dažniausiai neįvertina to, kad gali kilti daug klausimų, dėl vienokių ar kitokių situacijų. Vienas tokių, pavyzdžiui, ką montuoti pirmiausia, grindis ar duris. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kokie yra pliusai ir minusai, kai pirmiau yra montuojamos durys arba grindys.

Pirmiau durys ar grindys?

Kalbant apie tai, kas turėtų būti montuojama pirmiau, durys ar grindys, pirmiausia reikėtų atsižvelgti į situaciją. Tai yra, kokiame kambaryje yra daromas remontas, pvz., miegamajame, koridoriuje ar prieškambaryje. Ir svarbiausia, reikia atsižvelgti, kokios medžiagos grindys bus montuojamos. Sakykime, jūs montuosite prieškambario plyteles. Tokiu atveju, pirmiausia turėtumėte sumontuoti duris, nes durų aukštis jau turi etaloninį standartą. Be to, prieš darydami remontą ar įrenginėdami namą, visada turėtumėte iš anksto pasirinkti medinių grindų tipą ir specifikacijas. Taip pat reikėtų atsižvelgti į grindų aukštį, kai jos jau yra pilnai sumontuotos. Laminato grindys paprastai yra 15 mm aukščio, daugiasluoksnės medienos masės grindys paprastai yra 18 mm.

Jei norite grindims rinktis plyteles, pirmiausia jas ir reikia sumontuoti, nes plytelių klojimui naudojamas mišinys gali sugadinti durų apačią. Jei grindims norite rinktis medžio masyvo grindis, pirmiausia reikia sumontuoti duris, nes montuojant duris visada yra tam tikras kiekis pjuvenų ir klijų. Tokiu atveju, klijai suteps grindis, o pjuvenos lengvai pateks į grindų tarpą. Jei durys nėra sumontuotos, grindų kampinė linija negali būti gerai uždaryta. Jei tai sudėtinės grindys, geriausia pirmiausia sumontuoti duris.

Kokie grindų ir durų montavimo pirmumo privalumai ir trūkumai?

Jei pirmiausia sumontuosite durų rėmą:

Privalumai:

 • Grindys nebus pažeistos ir suteptos naudojamų pagalbinių medžiagų, reikalingų durų montavimui.
 • Durų montavimas yra ganėtinai ilgas, grubus ir daug vietos užimantis procesas, kuriam naudojami įrankiai yra sunkūs ir gali pažeisti grindis.
 • Be to, durų montavimo procese naudojami klijai gali sutepti grindis.

Trūkumai:

 • Durų rėmas negali uždengti grindų išsiplėtimo jungties. Išsiplėtimo jungtis turi būti skirta grindims prie sienos, o grindjuostė naudojama kraštams uždaryti ir uždengti. Kadangi durų rėmas buvo gerai padarytas, jis negali būti padengtas ant grindų kaip pamato linija, o uždaryti galima tik stiklo klijais.

Jei pirmiausia sumontuosite grindis:

Privalumai: 

 • Durų gaubtas gali uždengti grindų išsiplėtimo jungtį, kuri vizualiai yra gražesnė.
 • Durų siūlę galima sureguliuoti geriausiai.
 • Sumontavus grindis tarpas tarp durų ir grindų gali būti tiksliau valdomas nei pirmiausia sumontavus duris.
 • Montuojant duris galima išvengti kampo tarp grindų ir durų rėmo montavimo sunkumų.

Trūkumai:

 • Montuodami duris, galite sugadinti grindis.
 • Taip pat tam tikras kiekis šiukšlių ar sandariklio gali sutepti grindis.
 • Pamatų linija ir durų kišenės krašto uždarymas gali būti nepakankamai sandarūs.
 • Jei durys turi grindjuostę, negalima tiksliai nustatyti konkrečios durų juostos padėties po durimis.