Kas Kiek Laiko Reikia Keisti Rekuperatoriaus Filtrus?

Rekuperacinė sistema užtikrina tinkamą oro cirkuliaciją, palaiko reikiamą kambario temperatūrą ir valo patalpose esantį orą. Senos statybos namuose šio įrenginio nėra, tačiau tai yra neatsiejama naujo būsto dalis. Visgi, pasirinkti tinkamas vėdinimo sistemas nėra lengva, o jas įdiegus dažnas susiduria su įvairiais iškylančiais klausimais. Vienas jų, kas kiek laiko reikia keisti filtrus, kad įrenginys užtikrintų kokybišką vėdinimą.

Kada valyti arba keisti filtrą?

Geriausiu atveju filtrai turi būti prižiūrimi reguliariai, kas 3 – 6 mėnesius, tokiu būdu siekiant palaikyti oro srautus ir sumažinti energijos suvartojimą. Jei filtrai nebus keičiami, jie užsikimš, o tai padidins pasipriešinimą. Todėl užsikimšę filtrai padidins energijos suvartojimą, kad oro srautas būtų vienodas. Jei filtro terpė pilnai padengta dulkėmis, tada pats laikas išvalyti arba pakeisti filtrus. Blogiausiu atveju visi filtrai turi būti visiškai pakeisti bent kartą per metus arba bent jau šildymo sezono pradžioje ir pabaigoje.

Kitas požymis, kad reikia patikrinti filtrus, yra padidėjęs įrenginio veikimo triukšmas. Daugeliu atvejų filtrus galima valyti dulkių siurbliu su šepečiu. Jei filtro nepavyksta išvalyti, pavyzdžiui, kai jis pasidengia riebalais ar suodžiais, jį reikia pakeisti. Filtrą taip pat reikia pakeisti sulaukus prietaiso įspėjimo – užsidegus indikacinei lemputei. Tai reiškia, kad užsikimšo filtrai ir prietaisas veikia ne visu efektyvumu.

Įprastai rekuperatoriaus filtrai keičiami maždaug kas pusę metų, tačiau keitimo dažnumas priklauso ir nuo išorės veiksnių. Pavyzdžiui, jei jūsų namas stovi šalia žvyrkelio arba padidėjusio užterštumo vietoje, keisti filtrus gali tekti dažniau. Filtras sulaiko kietąsias aplinkos daleles, tokias kaip dulkės ir dūmai. Taip pat mikroorganizmus, pavyzdžiui, bakterijas, virusus ir pelėsį. Jos patekusios į rekuperatoriaus vidų gali pažeisti įvairias įrenginio dalis, pavyzdžiui, nusėsti ant šilumokaičio plokštelių. Tokiu būdu gali pakenkti jo efektyvumui, todėl svarbu laiku pakeisti filtrą, kad jis apsaugotų ir įrenginio dalis. Užsikimšę filtrai praleidžia mažesnį oro kiekį, o tai gali atsiliepti gyventojų bendrai savijautai. Svarbiausia prisiminti, kad keičiant filtrus laiku, galima sumažinti įkvepiamų kietųjų dalelių kiekį. Švarus įrenginio filtras yra žingsnis arčiau geresnės gyvenimo kokybės.