Kodėl Traška Skardinis Stogas?

Kai pradedate gyvenimą name su skardiniu stogu, greičiausiai negalvojate apie triukšmo problemas. Uždėjus naują kokybišką stogą, kuris gali apsaugoti jūsų namus ilgus metus, nemanėte, kad teks patirti nemalonių pojūčių. Tačiau jei ant jūsų namo yra skardinis stogas, galbūt jau pastebėjote, kad stogas skleidžia keistus girgždesius. Šie garsai sklinda ne visada, bet pakankamai dažnai, kad imtumėte nerimauti, kad su stogu kažkas yra negerai. Taigi, jei jums kyla klausimas, kodėl jūsų stogas skleidžia tokius garsus ir ar turėtumėte ką nors dėl to daryti, esate reikiamoje vietoje.

Kodėl skardinis stogas girgžda?

Įprasta, kad skardiniai stogai retkarčiais skleidžia girgždėjimą ir traškėjimą. Šie garsai dažnai kyla, kai staiga pasikeičia oro temperatūra. Karštas ar šaltas metalas, šiuo atveju skardinis stogas, šiek tiek plečiasi ir susitraukia. Jei taip atsitiks jūsų stogui, jis gali girgždėti, nes įkaista arba vėsta, t.y. keičia formą. Be to, pritvirtinti vienoje vietoje skardiniai stogo lakštai negali per daug judėti, todėl energija, kurią jie išskiria kintant temperatūrai, gali persikelti į stogo sijas ir atramas. To pasekoje jos skleidžia girgždėjimą, kuris sklinda per jūsų namus.

Kartais girdimas girgždėjimas ir traškėjimas turi ir kitokią, retesnę priežastį. Skardiniai stogai gali girgždėti, jei yra problemų dėl izoliacijos ar tvirtinimo detalių, tvirtinančių juos prie namo. Pavyzdžiui, per daug laisvi arba per stipriai priveržti varžtai gali skleisti traškėjimą.

Kaip elgtis su girgždančiu stogu?

Jei jūsų skardinis stogas girgžda tik akivaizdžiai pasikeitus temperatūrai, greičiausiai jums nėra dėl ko nerimauti. Pavyzdžiui, jei jis girgžda ryte, kai šildo saulė, arba vakare, kai stogas vėsta, tai yra normalu. Tačiau jei girgždėjimas ir traškėjimas sklinda ne taip akivaizdžiais laikais, kai oro temperatūra keičiasi, arba virsta staigesniais ir garsesniais traškesiais, tikriausiai reikia patikrinti stogą. Taigi, paskambinkite stogų dengimo įmonei, paaiškinkite problemą ir paprašykite patikrinti. Jūsų namo stogą dengusi įmonė gali patikrinti, ar girgždėjimas yra normalus. Jei ne, stogdengiai gali išsiaiškinti, kaip išspręsti šią nemalonią problemą. Pavyzdžiui, gali tekti atnaujinti izoliaciją po stogu, nes jei nėra pakankamai izoliacijos po stogu, jis labiau reaguos į temperatūros pokyčius. Jūsų stogdengiai taip pat gali patikrinti, ar tvirtinimo detalės, laikančios skardinius stogo lakštus, yra tinkamai pritvirtintos ir priveržtos. Kartais paprastas varžto priveržimas gali padėti išspręsti problemą.

Tačiau jei ir šie paprastai atliekami taisymo darbai neišspręs varginančios problemos, galbūt norėsite apsvarstyti galimybę pakeisti stogo dangą. Itin kokybišką, pagal individualų užsakymą gaminamą ir ilgaamžią stogo dangą galite įsigyti čia: https://www.borga.lt/statybiniai-komponentai/stogo-danga/. Be to, čia galite įsigyti ne tik stogo, bet ir fasado dangą, o angarai iš Borga.lt yra vieni geriausių plieninių pastatų rinkoje, todėl galite būti tikri, kad gausite kokybės garantą.