Kuo Dyzelinas Skiriasi Nuo Benzino?

Kalbant apie automobilių variklius, visi žinome, kad jie gali būti dyzeliniai ir benzininiai, tačiau ar visi žinome, kokie yra jų skirtumai. Kalbant apie dyzelinių ir benzininių variklių skirtumus, reikia atsižvelgti į variklio galią, ridą, ekonomiškumą ir kitus aspektus. Taip pat turbūt esate pastebėję ir tai, kad degalinėse galima nusipirkti ir skirtingų rūšių degalus. Taigi, išsiaiškinkime, kokie yra skirtumai tarp benzino ir dyzelino.

Koks skirtumas tarp benzino ir dyzelino?

Benzinas ir dyzelinas yra dvi degalų rūšys, galinčios varyti vidaus degimo variklį, o pagrindinis skirtumas tarp jų yra tai, kaip jie pasiekia šį degimą. Tiek benzininiai, tiek dyzeliniai varikliai naudoja vidaus degimą. Šio tipo varikliuose oras patenka į variklį ir susijungia su degalais. Variklio cilindrai suspaudžia susidariusį mišinį, kuris užsiliepsnoja ir suaktyvina stūmoklio ir alkūninio veleno judėjimą. Pastarasis komponentas įjungia transporto priemonės transmisiją, kad suktų automobilio ratus.

Žvelgiant pirmiausia į benzininius variklius, jų gali būti įvairių galių, o tai priklauso ir nuo degalų, ir nuo oro suspaudimo, kurį sudaro uždegimo žvakės uždegdamos šį oro ir degalų mišinį. Kita vertus, dyzelinis kuras yra daug energingesnis nei benzinas. Dėl to jis gali sukurti daugiau galios su mažesniu degalų kiekiu. Galutinis rezultatas yra didelio suspaudimo, daug energijos reikalaujantis degalų ir oro mišinys, kuris gali veikti efektyviau naudojant tam tikrus dyzelinius variklius. Tačiau svarbu pažymėti, kad dėl inžinerijos pažangos tam tikri benzininių variklių modeliai gali veikti taip pat efektyviai kaip dyzeliniai. Pavyzdžiui, tai yra naujos turbokompresoriaus technologijos ir tiesioginio degalų įpurškimo galimybės.

Kokie yra benzino ir dyzelino privalumai?

Benzino privalumai:

Mažesnės priežiūros išlaidos:

Šiandieniniai dyzeliniai varikliai yra daug sudėtingesni nei ankstesnių kartų. Dėl sudėtingų išmetamųjų teršalų sistemos reikalavimų ir unikalių vidinių komponentų jiems reikalinga specializuota priežiūra. Todėl jei ieškote mažiausios kainos, dyzeliniui varikliui sunku konkuruoti su moderniu benzininiu varikliu.

Mažesnės degalų sąnaudos:

Itin mažai sieros turintis dyzelinas paprastai yra 20 – 35 % brangesnis nei benzinas, todėl pasirinkę benzininį variklį galite sutaupyti.

Didesnis prieinamumas:

Nesvarbu, ar ieškote lengvojo automobilio, ar džipo, norint pasirinkti dyzelinį variklį turėsite tik keletą variantų. Pirkdami benzinu varomą automobilį turėsite daug daugiau pasirinkimo galimybių.

Kaina:

Dyzelinu varomas automobilis kainuoja daugiau nei tas pats modelis, varomas benzinu, tačiau vartotojai turi atsižvelgti į dyzelino galią. Mažesnis dyzelinis variklis suteikia tiek pat galios, kiek didesnis benzininis variklis. Tačiau, jei jums tai nesvarbu, rinktis galite pagal kainą.

Dyzelino privalumai:

Puikus vilkimo / tempimo našumas:

Dėl savo prigimties dyzeliniai varikliai reguliariai užtikrina didesnį žemos klasės sukimo momentą. Dėl to jie yra puikus pasirinkimas reguliariai velkantiems ar vežantiems krovinius vairuotojams.

Efektyvumas:

Priklausomai nuo naudojimo, tam tikri dyzeliniai varikliai taupo kurą labiau nei benzininiai varikliai. Nors degalų pirkimo kaina gali būti šiek tiek didesnė, tačiau degalų taupymas esant didelėms variklio apkrovoms tai atperka.

Perpardavimo vertė:

Nepaisant pradinės kainos, dyzelinių transporto priemonių perpardavimo vertė paprastai yra geresnė, palyginti su benzininiais variantais.

Rida:

Dyzeliniai varikliai paprastai yra geriausias pasirinkimas tiems vartotojams, kurie daug keliauja, nes užmiestyje dyzeliniai varikliai yra efektyvesni nei benzinu varomi automobiliai. Taip yra todėl, kad dyzelinas turi daugiau energijos nei benzinas, o be to, tai reiškia, kad dyzelinis kuras turi kainos pranašumą, kai kalbama apie degalų taupymą. Važiuojant mieste skirtumas tarp dyzelinių ir benzininių degalų mažėja, tačiau dyzelinas turi nedidelę naudą dėl geresnės ridos. Dyzelinas suteikia didesnį sukimo momentą nei benzinas, o didelis sukimo momentas leidžia pasiekti nuostabų pagreitį. Dėl šios priežasties, dyzelinas taip pat turi pranašumą degalų taupymo srityje.