Ar Rūkymas Padeda Numesti Svorio?

Jei esate nuolatinis rūkalius arba turite draugą, kuris jau ilgą laiką rūko, galbūt pastebėjote savo arba draugo svorio pasikeitimą. Galbūt norite sužinoti, ar rūkant visada svoris tik mažės. O galbūt gavote iš draugų patarimų, kad rūkymas padeda mesti svorį ir todėl pradėjote rūkyti. Taigi, išsiaiškinkime kaip yra iš tikrųjų.

Kaip rūkymas įtakoja kūno svorį?

Svorio metimas rūkant yra ne pati geriausia idėja, nes galbūt ir numesite kelis kilogramus, tačiau tai gali įtakoti jūsų sveikatos pablogėjimą. Yra įvairių priežasčių, kodėl toks svorio kritimas iš tikrųjų yra blogas ženklas jūsų kūnui. Net jei kiekvieną dieną surūkote tik vieną ar dvi cigaretes, tai organizmas priima kaip pastovų veiksmą. Dėl šios priežasties gali sumažėti kūno svoris. Jei prie tokio svorio kritimo kartu jaučiate nuovargį, tai reiškia, kad jūsų kūnas pavargsta ir jūsų sveikata blogėja. Kadangi cigaretėse yra nikotino – cheminio junginio, žmogus nuo jų tampa priklausomas. Įpratus suvartoti bent vieną cigaretę per dieną, apetitas pradeda mažėti, o to pasekoje ima kristi kūno svoris. Taip yra todėl, kad nikotinas slopina jūsų apetitą ir sudaro sluoksnį ant liežuvio, todėl maistas jums atrodo neskanus. Apetito praradimas reiškia, kad nustojate tinkamai maitintis. Dėl to galite numesti svorio, tačiau tai reiškia, kad jūsų kūnui pradeda trūkti kalorijų ir maistinių medžiagų.

Kita priežastis, dėl kurios sumažėja kūno svoris, yra kraujagyslių susiaurėjimas dėl dūmų, patenkančių į jūsų kūną. Kadangi dėl dūmų susiaurėja kraujagyslės, pradeda sutrikti skrandžio veikla. Štai kodėl jūs dažniau nustojate jausti alkį, to pasekoje netenkate svorio, bet tuo pačiu metu prarandate ir savo sveikatą. Gali atsitikti taip, kad metę rūkyti grįšite prie įprastų mitybos įpročių. Taip pat galite suvalgyti daugiau nei įprastai, kad galėtumėte atsikratyti priklausomybės nuo rūkymo. Visi žinome, kad cigaretės rūkymas kenkia sveikatai, todėl rūkymas nėra tinkamas būdas numesti svorio.