NUO KO PRASIDEDA DAUGUMA LIGŲ?

Yra manoma, jog dauguma ligų kyla dėl nervų ir virškinimo sistemų sutrikimų. Jei susiduriate su pastaraisiais, pasinaudokite internetinės parduotuvės:   https://merita.lt/collections/papildai-virskinimui   paslaugomis ir jūsų virškinimas susireguliuos, o visi anksčiau patirti nemalonumai prapuls.

Kaip vyksta virškinimo procesas ir ko reikia sėkmingam jo palaikymui?

Virškinimo procesas nėra toks paprastas, kaip iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, nes jo metu mūsų organizmas pasisavina jam pačias būtiniausias medžiagas – baltymus, angliavandenius, riebalus, mineralus, vitaminas ir visas kitas bioaktyvias medžiagas. Kad virškinimas vyktų sėkmingai ir be sutrikimų yra reikalingi virškinimo fermentai, kurie labai pagreitina tuo metu vykstančias biochemines reakcijas.

Dėl kokių priežasčių gali pradėti trūkti virškinimo fermentų?

Virškinimo fermentų ima trūkti tada, kai užpuola sunkios kasos ligos – lėtinis ar ūminis pankreatitas, vėžys, cistinės fibrozės, cukraligė ir kt. Šių fermentų gamyba organizme gali sutrikti ir dėl nuolatinio streso, sergant Krono liga, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligėmis. Tai gali nutikti ir dėl senėjimo sukeltų vidinių procesų.

Kas nutinka organizmui po to, kai ilgą laiką prastai virškinote?

Jei ilgą laiką jūsų virškinimas prastai veikia, iš to seka organizmo išsekimas, mineralų ir vitaminų trūkumas. Todėl gali pradėti kristi svoris, sutrikti nervinė sistema ir kitų organizmo sistemų veikla. Pakinta blogųjų ir gerųjų bakterijų pusiausvyra. Tada užklumpa ir depresinės nuotaikos, nes pritrūksta medžiagų, reikalingų laimės hormono gamybai.

Kaip elgtis situacijoje, kai pajutote, jog persivalgėte ir dėlto patiriate didelį nepatogumą?

Jei virškinimas sutrinka labai retai – persivalgius per šventes ir panašiai, tada pakanka laiku tinkamai suderinti darbo, poilsio bei mitybos režimą ir jokiu būdu pakartotinai nepersivalgyti. Jei labai norisi, geriau valgyti tankiau, bet mažesniais kiekiais.

Dienos racione turėtų būti bent trisdešimt gramų skaidulinių medžiagų. Be to, būtinai reikėtų išgerti iki dviejų litrų negazuoto vandens. Jame turėtų atsirasti vietos raugintiems pieno produktams ir fermentuotoms daržovėms. Patariama vos tik pajutus persivalgymo jausmą kuo greičiau papildomai vartoti virškinimo fermentų. Pats geriausias laikas jų griebtis – pirmosios penkiolika minučių prabėgusios po persivalgymo.