Kaip Pasiruošti Darbo Pokalbiui Ir Padaryti Geriausią Įspūdį

Kokių svarbiausių dalykų negalima pamiršti esant darbo pokalbyje? Ką galima padaryti norint įgyti konkurencinį pranašumą? Sėkmingas interviu – nepriklausomai nuo jūsų kvalifikacijos – gali būti priežastis, dėl kurios jūs gausite darbą. Pateiksime glaustą planą, kaip reikia išmušti darbdavį iš vėžių. Padarykite puikų įspūdį ir įveikite šitą pokalbį dėl darbo, vadovaudamiesi šiais patarimais.

Tyrinėkite įmonę ir pramonę. Peržiūrėkite jų svetainę, ataskaitas, kitų žmonių atsiliepimus ir komentarus. Šios žinios pravers interviu metu. Darbdavys gali paklausti, kaip jūs suvokiate jo įmonės padėtį pramonėje, kas yra įmonės konkurentai, kokie yra jos konkurenciniai pranašumai ir kaip ji turėtų geriausiai eiti į priekį, todėl bus geriausia, jei jau turėsite atsakymus į šiuos klausimus.

Pasiruoškite aprangą. Jei pasiruošite interviu drabužius iš anksto, mažiau jaudinsitės. Be to, atrodyti kuo profesionaliau yra daug paprasčiau, kai ryte nereikia skubėti.

Atvykite į pokalbį dešimt minučių anksčiau. Tai suteiks jums atsipalaidavimo jausmą, kad nepavėluosite ir paliksite gerą įspūdį. Pokalbio dėl darbo metu nėra tokio dalyko, kaip „madinga vėluoti“.

Kaip elgtis interviu metu:

Turėkite geros energijos. Ateikite su energija ir entuziazmu ir išreikškite dėkingumą už pašnekovo laiką. Šypsokitės kuo nuoširdžiau, nes taip suteiksite teigiamą įspūdį.

Palaikykite akių kontaktą viso interviu metu. Akių kontakto palaikymas yra geriausias būdas parodyti pasitikėjimą savimi ir įrodyti, kad esate tinkamas žmogus šiam darbui.

Būkite ryžtingi ir prisiimkite atsakomybę už pokalbį. Galbūt iš pastangų būti mandagiems kai kurie, paprastai ryžtingi, kandidatai per darbo pokalbius tampa pernelyg pasyvūs, tačiau mandagumas nelygu pasyvumui. Interviu yra kaip ir bet kuris kitas pokalbis, kuriame jūs ir partneris dalyvaujate kartu, abu atsakydami vienas kitam.

Atsakykite ir užduokite klausimus. Tai dalis, kuri bus lengviausia, jei šiek tiek praktikuositės. Kalbėkite apie savo įgūdžius ir patirtį. Paruoškite atsakymus į tipiškus klausimus, pvz.: „Kodėl mūsų komanda būtų geresnė, jei būtumėte jos dalis? Kaip susitvarkėte su kliūtimis pas ankstesnius darbdavius?“, ir kelis klausimus, kad patys atrodytumėte įsitraukę ir atsidavę.

Stebėkite savo kūno kalbą. Nelaikykite sukryžiuotų rankų. Laikykite galvą aukštai ir atsisukite į pašnekovą, jei norite atrodyti atviras, prieinamas ir pasitikintis savimi.

Būkite pasirengę atsakyti į neteisėtus ir netinkamus klausimus. Interviu klausimai apie jūsų rasę, amžių, lytį, religiją, šeiminę padėtį ir seksualinę orientaciją yra netinkami ir daugelyje sričių neteisėti. Nepaisant to, galite gauti vieną ar daugiau iš jų, todėl išlikite ramūs.

Atsipalaiduokite. Stenkitės būti juokingi, protingi ir simpatiški, nes jei esate nervingas ir drovus, pašnekovas nedvejodamas žiūrės į jus kaip į nekompetentingą.

Pokalbį užbaikite teigiama nata. Jei baigiate pokalbį ir manote, kad jums tikrai patinka tas darbas, paprašykite jo! Pasakykite pašnekovui, kad šis darbas jums tikrai labai patiks ir esate įsitikinę, kad norėtumėte jį dirbti.

Kaip elgtis po darbo pokalbio:

Įteikite padėkos laišką. Jūs norite parodyti pašnekovui savo įvertinimą už jums suteiktą laiką ir tai, koks esate laimingas, kad buvote pakviestas į darbo pokalbį, todėl iškart po to įteikite padėkos laišką, taip parodydami savo susidomėjimą ir primindami apie save.

Panaudokite savo išteklius. Jei pažįstate ką nors iš įmonės, kuriuo galite pasitikėti, paprašykite, kad jis užtartų jus ar rekomenduotų.

Nepasiduokite. Jei jums buvo blogas darbo pokalbis ir manote, kad šis darbas jums labai tiktų, nepasiduokite! Parašykite pastabą, išsiųskite el. laišką arba paskambinkite pašnekovui, kad jis žinotų, jog manote, kad prastai pasirodėte, ir kodėl atrodo, kad šis darbas būtų jums tinkamas.