KALANKĖ: Sodinimas, Auginimas Ir Priežiūra

Kalankė – tai yra visžalis augalas, turintis sultingus ovalo formos lapus ir spalvingą žiedyną. Tai yra augalas, kilęs iš Madagaskaro ir itin vertinamas visame pasaulyje dėl savo didelio ir įvairiaspalvio žiedyno ir paprastos priežiūros. Augalo žiedynas yra itin didelis ir sudarytas iš mažų raudonos, oranžinės, geltonos ir violetinės spalvos žiedelių, kurie žydi maždaug aštuonias savaites. Paprastai šios gėlės auga sausringose vietose ir nereikalauja didelės priežiūros, todėl puikiai tinka tiems, kurie neturi daug laisvo laiko augalų priežiūrai, bet nori papuošti savo namus spalvomis.

Kalankės auginimas:

Temperatūra:

Kalankėms reikia šviesios ir saulėtos vietos, tačiau ją reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Augalas turi sultingus ovalo formos lapus, tačiau juos tiesioginė saulė gali nudeginti. Gėlei geriausia 12 ⁰C – 30 ⁰C temperatūra, nes ji yra jautri šalčiui, todėl turėtumėte stengtis šį augalą apsaugoti nuo didelių temperatūros pokyčių. Išskyrus apsaugą nuo šalčio, jums nereikia nieko daugiau daryti, kad sukurtumėte tinkamą patalpų aplinką. Kalankės taip pat nesijaudina dėl oro drėgmės lygio patalpoje.

Vanduo:

Kalankės negalima per daug laistyti, todėl prieš laistant reikia palaukti, kol išdžius keli viršutiniai dirvožemio centimetrai. Šios gėlės nemėgsta vandens pertekliaus, dėl šios priežasties žydėjimo laikotarpiu reikėtų laistyti vos vieną kartą per savaitę. Kadangi Kalankė nemėgsta, kai šaknys yra perminkusios, reikėtų vengti perlaistymų.

Dirvožemis:

Kadangi Kalankė nemėgsta didelės drėgmės, todėl žemė turi būti gana sausa, kad šaknys nesupūtų. Sodinimui geriausia rinktis itin vandeniui pralaidžią žemę iš durpių su smėlio priemaiša. Taip pat turėtumėte rinktis vazoną, kuris turi drenažo skyles apačioje vandens nubėgimui. Be to, kad paruoštumėte tinkamą drenažą vandens nubėgimui, į vazono dugną reikia įdėti nugludintus akmenis, kurie neleis kauptis vandeniui, tačiau sulaikys drėgmę. Tokiu atveju vanduo nesikaupia ir neleidžia augalo šaknims supūti.

Tręšimas:

Kalankių tręšimui naudokite skystas arba kietas trąšas žydinčioms gėlėms ir tręškite kartą per dvi savaites, kai augalas žydi. Kambarinius augalus reikia tręšti gerai subalansuotu trąšų mišiniu kartą per mėnesį pavasario ir vasaros mėnesiais, bet ne žiemą. Jei žydėjimas retas, pereikite prie trąšų, kuriose yra daugiau fosforo.

Kalankės persodinimas:

Jei norite Kalankę persodinti, rekomenduojama palaukti, kol ji peržydės. Peržydėjus augalui reikia nukirpti žiedus virš pirmosios lapų poros, nes kitu atveju bręstančios Kalankės sėklos susilpnins augalą. Tada galima persodinti į didesnį vazoną, su drenažu vandens nubėgimui. Persodinimui geriausia rinktis purų velėninės, lapinės žemės ir smėlio mišinį, kurį reikia sumaišyti lygiomis dalimis, tačiau smėlio pilti kiek mažiau. Taip pat tinka durpinės žemės ir stambaus smėlio mišinys, o norint jį sumaišyti, reikia pilti dvi dalis durpinės žemės ir vieną smėlio. Kalankėms tinka ir kaktusams arba sukulentams skirti pirktiniai substratai. Persodinę Kalankę gausiai palaistykite kambario temperatūros vandeniu, tačiau įsitikinkite, kad vandens perteklius nubėga. Laikykite vazoną su augalu šviesioje vietoje, ten, kur jo nepasiekia tiesioginiai saulės spinduliai.

Kalankės žydėjimas:

Šis augalas yra itin populiarus dėl savo nuostabaus žiedyno. Kalankė gali žydėti pavasarį arba vėlyvą rudenį natūraliai, nupjaunant gėlių žiedų stiebus iki galo, tačiau paliekant lapiją. Jei augalas nežydi, galite priversti jį dirbtinai žydėti. Kalankės yra foto periodinės, o tai reiškia, kad jos reaguoja į vienodą šviesos ir tamsos ekspoziciją. Kad Kalankės vėl žydėtų, joms reikia 12 – 14 valandų visiškos tamsos. Kiekvieną vakarą 6 – 8 savaites turite jas sudėti į spintą arba kambarį, kuriame pusę paros yra tamsu. Per šį laiką taip pat būtinai sumažinkite laistymą. Kai pumpurai pradės dygti, galėsite grąžinti joms įprastą režimą.